Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jótállási jegy nélkül lehet...

Jótállási jegy nélkül lehet garanciát érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Vennék használtan egy kazánházat, amit néhány hónapos használat után cseréltek le (én tudom miért, de ez a kérdés szempontjából irreveláns információ). A számla megvan róla, de a jótállási jegy nincs.

Mivel egy több százezer forintos tételről van szó, így jogi oldalról fontos kérdés: jótállási jegy nélkül, számlával tudok szükség esetén garanciát érvényesíteni? Mi a menete, van valami külön eljárás? Amennyiben muszáj jótállási jegynek lennie, meg lehet keresni az üzletet, hogy ez történt, állítsanak ki új jótállási jegyet?



2023. jan. 26. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Hehehehe.
2023. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, de írhatsz szerződést az eladóval, amiben ő vállalja a javítási költségeket hiba esetén.

De nagyon fifikásan kell megírni a szerződést, hogy rosszabbul járjon, ha ki akar bújni az esetleges fizetési kötelezettség alól.

2023. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet


“ 2) A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása a jótállás érvényességét nem érinti.

(3) A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát - a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal érvényesíthetőek”

2023. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De azt nem vitatja senki, hogy kapott az eredeti tulaj jótállást, itt az a kérdés, hogy nem tudja továbbadni, persze talán lehet ez kiskapu, nem tudom.


Viszont ha jól sejtem, szakembernek kell beszerelni, és lehet, hogy csak a márka által elfogadott szakembert fogadják el, különben lehet, hogy ugrik a garancia, de nem biztos, csak ez is egy szempont.

2023. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!