Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles lennék a jófogáson...

Köteles lennék a jófogáson eladott postán küldött termék árát visszautalni a vevőnek ha állítása szerint nem működik? És ez az állítás ellenőrizhetetlen?

Figyelt kérdés

Mert mi sem egyszerűbb átveszi a terméket ami hibátlan azt állítja nem működik ami ellenőrizhetetlen számomra-és utaljam vissza a pénzt? És ha nem, akkor mi lesz?


ja és érték kemény 1000 ft. Igen, nem elírás. 1000 ft.


2023. jan. 30. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen köteles vagy.
2023. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Küldje vissza a terméket, én ezt kérném tőle. Én soha nem postázom az eladandó termékemet, jöjjön el és nézze meg személyesen, próbálja ki. Én is csak személyesen vásárolok. Sajnos így kell cselekedni, mert ebben az országban sok a lehúzós ember.
2023. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ühüm. És ha NEM (mert nem...) akkor mi lesz? A semmin kívül?
2023. jan. 30. 17:14
 4/9 A kérdező kommentje:

"Küldje vissza a terméket, én ezt kérném tőle“


ÉN IS PONT EZT MONDTAM neki. Küldje vissza. Hát az neki már nem éri meg.

Hát akkor anyukám így jártál.

2023. jan. 30. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Videózza le a hibat és küldje el neked.


2. Küldje vissza neked, és megnézed mi baja



Nekem eddig ez a kettő mindig bevált, mert egyszercsak "jó" lett az áru:)

2023. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

". Küldje vissza neked, és megnézed mi baja“


erre nem hajlandó, ellenben rendőrségi feljelentéssel fenyegetőzik.

és sajnos a rendőrség akár még foglalkozik is vele, egyszer valaki feljelentett egy 2000 ft-ps pendrive miatt és tényleg be lettem idézve a rendőrségre. a 2000 ft miatt. semmi se lett belőle, de meg kellett jelennem budapestiként a győri(!!!!!) IGEN GYŐRI) rendőrkapitányságon.

igen, így volt.

2023. jan. 30. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, vagy személyesen adod oda ahol meggyőződik hogy működőképes / hibátlan állapotú a termék, vagy írásban (pl. emailben) elismeri, hogy a saját felelősségére vásárolta a terméket. Csak úgy minden nélkül nem szabad elküldeni semmit, sem terméket, sem pénzt.

Egyébként tudtommal nem vagy köteles visszafizetni, rád nem vonatkoznak azok a szabályok mint az áruházakra. Tehát nem adsz rá garanciát, illetve nem vállalod a termék visszavételét sem meghibásodás esetén. Egyébként ezeket is érdemes írásban rögzíteni adás-vételnél. Nyilván nem kell profi szerződés 2 tanúval, de valamilyen írásos bizonyítéka kell hogy legyen a megállapodásoknak pont az ilyen esetek miatt.

Nem igazán tud tenni semmit ő sem, szóval jobb ha beletörődik amennyiben tényleg hibás terméket vásárolt.

2023. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fenyegetőzzön csak rendőrséggel. Majd ők is kiröhögik.


Egyelőre neki kell bizonyítania, hogy a termék hibásan érkezett meg, nem pedig neked, hogy épen küldted.


Ne ülj fel erre a rendőrséges maszlagra, garantálni merem, hogy nem lesz bajod.


Vajon miért nem hajlandó visszaküldeni? Hát mert valójában jó, és működik.

De mondom, a legolcsóbb megoldás, hogy kapcsolja be a rohadt kamerát a telefonon, mutassa be, hogy egybe van a cucc \nemtommitküldtél\ nem hiányzik róla semmi, és bírja működésre.

Ha minden jó rajta, akkor működni fog. Ha meg otthon tönkrebszta, vagy kamuzik, akkor meg tök egyértelmű... Ne izgulj, csak le akar húzni a majom.

2023. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"semmi se lett belőle"

Ebből sem lesz, igényelj tőle kártérítést az utazási költség illetve az egyéb kellemetlenségek okozása miatt, aztán még keresel is vele.

2023. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!