Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon alkotmányosan...

Magyarországon alkotmányosan tiltják a meleg házasságot és a transzok elismerését?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 06:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
31%
Igen.Szerencsére
2023. febr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
91%
Tökre nem értem, hogy ha a hetero pasik vonyítva menekülnek a házasság elől, akkor a saját bevallásuk szerint is hűtlen és hosszútávú párkapcsolatra képtelen melegek számára ez miért olyan baromi fontos.
2023. febr. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 A kérdező kommentje:

#2

tehát minden heteronak beszóltál... az nem zavar hogy sok férfi szeretne házasságot? lehet 1-2 van aki nem (bár ez inkább amerikai filmekben van) de a valóságban a kis hazánkba a férfiak túlnyomó része bizony szeretne feleséget, de hogy jött most ez ide?

2023. febr. 1. 06:58
 4/130 anonim ***** válasza:
73%

1es, szerencsére az a meleg pár, aki össze akar házasodni, legyenek férfiak, nők, transzok, vagy békák, fogják magukat, kimennek az első olyan EUs országba, ahol engedélyezett a meleg házasság, ott összeházasodnak és itthon engedélyezik:

[link]

2023. febr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
56%
Én azt nem értem, hogy mi a logika a tiltás mögött. Van két ember, akik szeretik egymást és össze akarnak házasodni, de néhány iq huszár majd jobban tudja, és azt mondja, hogy nem, nektek nem szabad. Milyen alapon?
2023. febr. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 anonim ***** válasza:
18%

#5, olyan alapon, hogy keresztény ország vagyunk, és a Biblia tiltja.

Más kérdés hogy ország 90%-a nem is gyakorolja, vagy nem normálisan a vallását...

2023. febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 anonim ***** válasza:
27%
5: Olyan alapon, hogy a házasság egy állami aktus, állami anyakönyvvezető intézi, és az állam szabja meg, mit ismer el annak. Ha nagyon szereted a kutyádat, az se érdekli az államot, attól még nem fogja elismerni azt házasságnak.
2023. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
35%
A házasság feltétele jópár családtámogatásnak, amit a hetero családokra találtak ki, akik gyereket nevelnek. Ezért nem lehet házasodni melegeknek. Nekik ott van a bejegyzett kapcsolat.
2023. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
73%

#6 akkor a válás miért megengedett? Ha ennyire “követjük” ( én nem, nem vagyok vallásos, nem tudom hogy a hülye szabályaik miért vonatkoznának rám), amit a biblia mond, akkor miért tartatják be csak bizonyos részeket? Mert azt úgy el tudnám fogadni, mint érvet, hogy azért nem lehet melegházasság, mert a biblia azt mondja, ha ezzel együtt, a válást is tiltanák ugyanúgy. De mivel ez nem így van; ez nettó képmutatás.

#7 és az állam miért szól bele? Állami (és gazdasági) egységet csak különböző nemű emberek tudnak alkotni? Én azt nem értem, hogy az államnak miért ennyire fontos, hogy mi van az emberek lába között.

2023. febr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
21%

9#

A jogrendszert,kultúrát nagyrészt a kereszténység formálta.

Éppen ezért büntetik például a lopást is, illetve ítélik el mélységesen az emberek a házasságtörést is.Sajnos nem büntik(pedig kellene). Egyébként, Dél-Koreában például büntetik.


A másik bekezdésre a válasz, erkölcsi okokból.

2023. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!