Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meztelen kepekkel valo visszae...

Meztelen kepekkel valo visszaeles?

Figyelt kérdés
Volt egy fiu, akivel 1-2 honapig kapcsolatban voltam, sajnos hulye voltam, es kuldtem neki magamrol “olyan” kepeket. Ma megfenyegetett engem, hogy ezeket tovabb kuldi. Ilyen esetben tehetek fejlentest ellene?

2023. febr. 1. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2023. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
24
2023. febr. 1. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bárki/bármi ellen tehet feljelentést, a nyomozást (vagy eljárást) legfeljebb nem indítják el vagy lezárják bűncselekmény, bizonyíték hiányában. Attól még kezdeményezheted a dolgot, és nem is érdemes ráhagyni. Talán jobb is egy lépéssel előtte lenni, nehogy tényleg közzétegye, aztán majd magyarázkodhat a rendőröknek hogy "csak viccelt".
2023. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Tehetsz. De ha tovább küldi, akkor hiába kap büntit, attól még a fél világ láthatja a nunid. Emiatt nem a legjobb ez a kép küldözgetés dolog olyan személynek meg pláne aki emberileg nulla és ilyeneket meglépne.
2023. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A zsarolás bűncselekmény, nyugodtan megteheted a megfelelő lépéseket. Ha van rá bizonyíték, az még jobb. Minden csetről, emailről képernyőmentést és/vagy fotót készíteni, csatolni a beadványhoz.
2023. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez zsarolás, de én nem vagyok jogász. Egy ügyvéddel beszélj, hogy van-e értelme. Vagy a rendőrségre menj el és ott kérj tanácsot. Esetleg azt lehetne, hogy a rendőrségnek írsz, és az ő hivatalos válaszukat továbbítod a srácnak. Ettől valszeg érezni fogja, hogy nem lehet veled szórakozni. Vagy egy ügyvéd írjon neki levelet a nevedben.
2023. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első körben ezt ,vagy hasonló linket elküldhetsz neki.
2023. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Szakértői javaslatok


Ha valaki intim képeket osztott meg rólad a beleegyezésed nélkül, vagy ezzel fenyeget, íme néhány kezdeti lépés, amelyek megtételét szakértők javasolják:


Ha aggódsz a saját biztonságod vagy akár a szeretteid biztonsága miatt, vedd fel a kapcsolatot a helyi bűnüldöző szervekkel.

Vedd körül magad barátokkal, családtagokkal vagy más olyan személyekkel, akik támogatnak téged a folyamat során.

Készíts képernyőfelvételeket, és nyomtass ki oldalakat a fényképekről és a fenyegetésekről, mielőtt lépéseket tennél a képek törlése érdekében. A lakóhelyeden törvényellenes lehet az ilyen dolgok közzététele vagy a közzétételükkel való fenyegetés, és szükséged lehet a bejegyzés képernyőfelvételére vagy más típusú dokumentálására, amelyet bizonyítékként használhatsz, ha jogi lépéseket teszel.

Ha szeretnéd megtudni, miként készíthetsz képernyőfelvételeket a Facebookon közzétett képekről, illetve hogyan nyomtathatod ki őket, keresd fel a Súgóközpontot.

Érdemes lehet további támogatást vagy iránymutatást kérni. Az ilyen jellegű zaklatásra való reagálás és a traumából való felépülés egy folyamat, és ez a folyamat mindenkinél másként zajlik. A gyógyulásnak nincs pontos menetrendje. Íme néhány információforrás, amely segíthet végigjutni a folyamaton.


[link]

2023. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:

Fordulj bátran a hatóságokhoz. Illetve neked nincs róla olyan képed?

Azt is felhasználhatod megelőzés céljából.

2023. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!