Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hivatalos dolgokat...

Milyen hivatalos dolgokat kell megtenni, amikor a szülő elhunyt?

Figyelt kérdés
Sajnos nem hessegethetem el a vegtelenségig ezt a témát, hiába is szeretném. Nem is a bejelentésre gondolok, hanem ami utána jön. Van egy nagyon becstelen testvérem...
2023. febr. 4. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Örököltök ingatlant?
2023. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Eltemettetni. A halotti anyakönyvi kivonattal lemondani a közmű és egyéb szolgaltatasokat.
2023. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
96%

Így van, a temetés intézése az első.

Néhány nap múlva meg fog keresni a jegyző írásban, hogy minden javát és adósságait tételesen feljegyezze. Hónapokkal később lesz majd a hagyatéki, majd értesít.

Egyébként közműveket saját névre majd a hagyatéki után lehet. Addig érdemes a szolgáltatásokat (áram, víz) felfüggeszteni, ha lakatlan marad az ingatlan. Nem lehet eladni, kiadni, amíg nincs jogos örökös.

2023. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A testvéred jelleme lényegtelen, a hagyatéki tárgyaláskot döl el, mennyi az örökség, az meg kettötök között oszlik meg, ha nincs más örökös, illetve nincs végrendelet vagy hasonló, akkor bonyolultabb a helyzet.
2023. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, tudom, hogy nyers leszek, de leírom, nálunk hogy volt.

Ha kórházban hal meg, akkor megkérdezik, akarsz-e boncolást, ha nem, akkor akár rögtön el lehet menni egy temetkezési irodába. Készségesen elmondanak mindent, és ha nem tudsz rögtön fizetni, adnak haladékot, vagy akár részletfizetési lehetőséget. Jó esetben ajánlani fognak szónokot, aki majd felhív téged, vagy te hívod őt, és megbeszélitek, mi hangozzék el a temetésen/búcsúztatón.

Ha pl. otthon hal meg Édesanyád vagy Édesapád, akkor a házorvosának kell kimondania a halál beálltát. (Nálunk így volt.)

Hívni kell halottszállítót, akik egyben egy temetkezési iroda emberei voltak. Velük a következő napokban egyeztetni kellett a hamvasztásról és annak idejéről.

A halotti anyakönyvi kézhezvételéig nem lehetséges a bankokkal vagy szolgáltatókkal egyeztetni. De ezt a papírt én megkaptam legkésőbb a búcsúztatás napján.

Ha az elhunyt nyugdíjas volt, mielőbb jelenteni kell ezt a nyugdíjfolyósítónak. Ezt általában a helyi kormányhivatalban lehet megtenni.

Ha "becstelen" a testvéred, érdemes felkeresni egy hagyatéki ügyekben jártas ügyvédet, bár elég költséges.

2023. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi történik azzal a hitellel, amire a bank még régen azt mondta, hogy halál esetén nem öröklődik? Nekem nincs sem bevételem, sem ingatlanom, amire rá lehetne terhelni. Bocsánat, ha illetlen a kérdésem, nincs senki, akitől kérdezhetnék ilyesmit. Súlyos betegség miatt próbálok eligazodni ezekben.
2023. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Tartozást nem lehet örökölni, sak a pozitív adóság értékéig. Ha nem örököltél semmit, akkor az adóságot sem örökölheted.

Az meg lényegtelen, hogy neked van-e vagyonod vagy jövedelmed, a hitel/ adóság nem a te ügyed. (Kivéve, ha netán kezes valaki, de nálad nem hiszem , hogy ez lenne.)

2023. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 6. válaszoló, a 7. hozzászóló jól mondja. Ezt a közjegyző nem mondta el? Az az ő sara.
2023. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, nem fogok örökölni semmit, remélem akkor az adósságot sem.
2023. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat, es várom, kérem a továbbiakat, tapasztalatokat.

Örülök, hogy más pedig feltette a felmerülő kérdéseket, es ő is választ kapott, es egyben ezzel én is egy újabb informaciót kaptam. Kérlek, még írjatok minél többet. Köszönöm szépen.

2023. febr. 21. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!