Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elítéltek kábítószer...

Ha elítéltek kábítószer birtoklásért csekély mennyiség felső határát meghaladó mennyiséggel élhetek a jövőben eltereléssel?

Figyelt kérdés

[link]


Az elterelés feltételei tudom elég világosak ha valaki nem haladja meg a csekély mennyiség felső határát és az elmúlt két évben nem volt elterelőn és nem ítélték el kábítószer birtoklással. A kérdésem az, hogy amennyiben az elmúlt 2 év jogi szempontból tiszta és a csekély mennyiségen belül van valaki számít, hogy a korábbi ítéletnél milyen büntetést kapott az illető vagy mennyi kábítószer volt nála?


Elsősorban a büntetjőjoggal kapcsolatos válaszok érdekelnek de szívesen fogadok mindenféle rágalmazást, ócsárolást, drogos köcsög és társai megnyilvánulásokat, mindenki adja ki amit ki kell.



2023. febr. 5. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy ha 2 évig nincs semmi, utána lehet elterelés csekély mennyiségnél.
2023. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégzed az elterelést akkor megszűnik az ügy (tehát semmi büntetés nem lesz).

A dátumot érdemes felírni amikor elkaptak (ügyed lett) ugyanis onnantól 2 év. Ha onnan eltelik a 2 év akk újra mehetsz elterelőre.


Én már 3x végigcsináltam :)

2023. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!