Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van jogom beperelni a kórházat?

Van jogom beperelni a kórházat?

Figyelt kérdés

Édesanyám súlyos szívbetegként került be január elején a helyi kórházba.


Minden nap zokogott a telefonba, hogy vigyük haza, mert a nővérek úgy beszéltek vele, mint egy darab szarral. Édesanyám nem volt az a panaszkodós típus soha, de most konkrétan az élete utolsó két hetét tették tönkre az ápolók.


Úgy beszéltek a betegekről, mintha azok ott sem lennének, emberszámba sem vették őket. Csak néhány példa, amit anyukám még a halála előtt elmesélt:


"Ne bőgjön már, itt senkit sem érdekel."


"A szomszéd szobában az öreg megint összeszarta magát, hogy nem döglik már meg végre."


(Miután anyukámra már 4 órája nem nézett rá senki és nagyon rosszul volt:) "Mit nyomogatja már azt a gombot, fontosabb dolgom is van."


Szóval lehet valamit tenni így utólag? Megkeserítették az utolsó napjait ezek a gonosz perszónák.



2023. febr. 6. 17:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Gyanús, hogy balliberális kamu kérdés
2023. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is kamu. Tudom, hogy nagy szarban van nálunk az egészségügy (ahogy egyébként egész Európában jelenleg), de azért az ilyen Ceausescu Romániáját idéző Mad Max víziók nagyon kamuszagúak.
2023. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Jogod az van.

De bizonyítani sehogy nem fogod tudni, tehát bukni fogod a pert.

És amúgy ja, elég kamu szagú. Ha volt is ilyen, az is nagy vszínűséggel egy bionyos nővér lehetett, mert ha ezt több ember cisnálná, baromi gyorsan megütnék a bokájukat.

2023. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
Még ha igaz is az egész, örülni kell, hogy ennyi legalább van. Mert ha MZP nyert volna, akkor nem lenne semmilyen állami egészségügy. Vagy fizetsz egy valag pénzt és akkor fűszoknyás nővérkék szolgálják fel a mojitót, vagy nincs rá pénzed és a kórház előtti padon halsz meg.
2023. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%
Az egész kormányt be kéne perelni népirtásért, ők idézték ezt elő.
2023. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

4, tekintve, hogy múlthét hétfőn a sürgősségiről hazaküldtek egy vérvétel után, hogy majd ambulánsan másnap bevesz a doki, de a dokit azóta sem sikerült elérni.....

Szerintem ez most is pont így megy:D

2023. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy anyukádnak ezt át kellett élnie.

Nem hinném el hogy ilyen van ha velem és a barátommal nem tőrtént volna meg.


Kb két hónapja lehetett Autóbalesetet szenvedtünk, be vittek abba a bizonyos kórházba, ahol már a fogadtatás sem volt enyhén fogalmazva barátságos.

Le kelett adnunk az adatainkat, születési dátum, lakcím stb.


Elég hosszu a neve a város ahol élünk (16betű)

Ránk förmedt az ott tartózkodó nővér vagy nem is tudom mi/ ki lehetett ő, hogy k.rvára elege van miert nem lehet pecs, mert higy kevesebbet kell irni.


Maga az ellátás igy megalázó volt.

Hála istennek nem tőrtént nagyobb baj külömböző zúzódásokat szenvedtünk, illetve sokk alatt voltunk nem sikerult feldolgozni a történteket, mig be értünk a kórházba.


Sajnos a mai orvosok, ápolók hihetetlenül nagyot tévedtek amikor pályát kellett választaniuk (tisztelet a kivételnek)


Ha az én anyámról lett volna szó én már rég minden erőmmel azon lennék hogy megkapják ezek a nővérek ami nekik jár.

2023. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Csúnyán fogalmazva bizony vannak nem hivatalos eutanázia osztályok, ahonnan tényleg nem nagyon távoznak élve a páciensek. De ezzel a legtöbb rokon is tisztába van. A kérdésem csak az, hogy miért nem vittétek haza, ha nem bírta ki a szívetek, hogy ők "halasztják meg" gyorsan, két hét alatt és nem ti lassan, két hónap alatt. Mondjuk az ilyen osztályokon annyira le szokták szedálni a pácienseket, hogy nem nagyon panaszkodnak.
2023. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, csak nem fogod tudni bizonyítani. A perek alapja a dokumentáció, a "csúnyán szóltak hozzám" pedig nem igazán dokumentált. Max ha diktafon van. Ilyen esetben inkább betegjogi képviselő és hivatalos panasz. Komolyabb következménye azonban nem lesz, ez egy következmények nélküli ország, pláne hogy a bánásmód meg hangnem erősen szubjektív dolgok.


Sajnos nekem is van tapasztalatom rossz bánásmóddal (eü dolgozóként), töltöttem párszor időt azzal hogy tapló nővér vagy orvos viselkedésének következményeit próbáltam tompítani... Bár hozzáteszem hogy olyanról még nem hallottam hogy mindenki szemét lett volna, de ha van 1-2, akkor simán imponálhat úgy hogy mindenki ilyen. Sajnálom hogy így járt édesanyád, remélem eljutunk odáig hogy nem ez nem mindennapos hanem valami extrém eset lesz.

2023. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 árokpart ***** válasza:
Nemhogy jogod, hanem ha ez tényleg így volt az már bűncselekmény kategória. Egyébként azt nem értem hiszen vizit az minden nap van, hogy miért nem szólt erről anyukád az orvosnak.
2023. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!