Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a jogosítvány elején az...

Ha a jogosítvány elején az arckép és az aláírás érvényessége lejárt akkor ingyen készitenek újat vagy csak ha az orvosi alkalmasági részével összekapcsolt dátum is lejárt?

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Magyarul lejárt a jogosítványod.

Elkell menni körzeti orvoshoz megcsináltatni az orvosi alkalmasságit, majd ezután elmész az okmányirodába és 2000 vagy 2500ft-ért kiállítanak új jogosítványt.

2023. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a jogosítvány járt le, kormányablakban csinálnak újat, ha az orvosi alkalmassági, akkor az orvoshoz kell menni előbb.
2023. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ára attól függ, mennyi időre állítják ki, nekem 4000 Ft volt a csere.

Egyébként nem nagyon értem, hogy gondoltad, hogy az arckép jár le... Már nem hasonlít rád eléggé?

2023. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem az orvosi alkalmassági még érvényes de a személy azonosító része járt le ugye 2 dátum van a jogsin egyik elől másik hátul
2023. febr. 7. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nézd meg légyszi, hogy a "4.(b)" és a 11. mezőben milyen dátumok vannak neked.
2023. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, megnézted? Egyeznek? :)
2023. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetlen lejárati ideje van te kis buta!
2023. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sem az arckép sem az aláírás nem jár le. A jogosítvány érvényessége egyetlen időpont ami a születésnapod, azt meg csak meg tudod jegyezni. Bár a te esetedben nem vagyok ebben biztos.
2023. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak fényképet és aláírást kell újíttatnod, jogosítványt nem! Muhahahahahaha...
2023. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nyilván hülyeséget kérdezett, de egyes válaszolók is tudatlanok.

Pár éve bevezették, hogy minden érvényességi idő a születésnapon jár le. De korábban úgy volt, hogy a járműkategória (orvosi) érvényessége lejárt valamikor a szerzés dátumán v. akörül, az igazolvány érvényessége meg - ami az előlapon volt feltüntetve - még vagy 10 évig megmaradt. Tehát járművet vezetni már nem lehetett vele, de személyazonosításra még alkalmas volt. Elég értelmetlen, mert a jogsit úgyis meghosszabbítják az emberek, de így volt.

Valószínűleg a kérdezőnek is ilyenje járt le most, csak összekeverte a két időpontot.

2023. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!