Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek azért ha...

Megbüntethetnek azért ha "saját hatáskörben" összeszedem az eldobált fém italosdobozokat és visszaváltom őket?

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg sörös, helles meg egyéb fém dobozt látok eldobálva mindenfelé itt a környéken. Össze meg elég ritkán szedik őket. Nekem meg nincs melóm és a fidesz miatt pénzem se, így minden kis pénz számítana. Nem tudom mennyi most ami jár egy fém doboz után, de százszám tudnák összeszedni.

Ezért megbüntethetnek?



2023. febr. 18. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Max a konkurencia szól bele. Felénk, harc van érte.
2023. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Csak ha magánterületről szeded össze a fímet tezsvírem, aztat büntettik!
2023. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 DK-s ***** válasza:
100%

Ez már nem opció. 2 darabért 5 forintot kapsz, tehát 999 darab esetén is csak 2495 forintot fogsz kapni.


Ebben is a "tiszta szégyen" országa vagyunk. Az EU-ban 50 centet kapsz darabjáért.

2023. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
80%
ne röhögtess,a teszkó 2 forintot ad darabjáért.annyit nem ér meg hogy ránézz azokra a dobozokra.ha mondjuk hatósági áras lenne,100 Ft/doboz akkor a kormány végre tenne valami értelmeset.
2023. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a közterületen levő holmik jogilag az állam tulajdonát képezik...
2023. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

#3 „...Az EU-ban 50 centet kapsz darabjáért.”


Mármint melyik EU országban? Talán Szlovákiában?

2023. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 DK-s ***** válasza:
100%

#6-nak:


Ausztria, Horvátország, Németország, Hollandia.


Ezek azok, amiket konkrétan tudok.

2023. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

"Sajnos a közterületen levő holmik jogilag az állam tulajdonát képezik."


Huhhhúúúú! Ekkora birkaságot!

2023. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Konkrétan nem az államé, hanem a területileg illetékes közterület-fenntartóé, vagy hulladékszállító cégé.


Mást ne is vegyél alapul, mint a lomtalanítást. Nem szedhetsz össze semmit, mert tulajdon elleni vétség miatt feljelenthetnek.


Amikor nekiszegeztem a bírónak a kérdést, hogy mondja meg nekem hogy ha tulajdon elleni vétséget követtem el, akkor ki volt a sértett, nem tudott válaszolni.


Csak én és a bíró voltunk jelen. Amikor kikapcsolta a felvevőt a tárgyalás végeztével, még hozzátette:


Őszintén megmondom magának, hogy fogalmam sincs hogy miért ítéltem el.


[link]

2023. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

DK te folyamatosan birkulsz. Azért mert ültél sitten, még nem lett belőled jogász.


A közterületen található dolgok lehetnek elveszített vagy szándékosan elhagyott tárgyak, előbbiek a tulajdonosoké, utóbbiak azok birtokba vevőié (eredeti tulajdonszerzés, más néven, találás).


A lomtalanítás egy más dolog, ott a hulladékot összeszedőre testálja a birka orbán a tulajdonjogot, csak hát, az a gond, hogy ezt nem teheti meg, hiszen a tárgyak tulajdonjoga azoké, akik kihelyezik őket és nem az államé. A rendelkezési jog is a tulajdonosoké, nem az államé.

Tehát, a kis büdös dakota (orbesz) megint olyasmivel rendelkezne, amihez köze nincs, annak ellenére, hogy jogi végzettsége van ennek a kétlábú sunyi szartartálynak.

2023. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!