Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiderült, hogy a szociális...

Kiderült, hogy a szociális gondozója folyamatosan italt hord apósomnak és részegen magára iratta a házát mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

350 kmre lakunk apósomtól évente kb 5x van lehetőségünk meglátogatni. Nem rég voltunk nála amikor a szomszéd megállított minket hogy a gondozója folyamatosan hordja neki a boltból a piát és itatja. Régen alkoholista volt az öreg, de leállt vele, nekünk is azt hazudta. És a szomszéd kitálalt mert jóba vannak, hogy hetente többször részeg, és azt mondta, hogy hozzá a gondozója mennyire kedves így ráíratta a házát. Mi kérdőre vontuk erről az egészről és bevallotta hogy igaz, meg is mutatta a végrendeletet amiben kizárólag az a nő szerepel, csupán sajnálatból mert 3 gyereke van. Orvoshoz egyáltalán nem is jár, beteg, nincs a toppon, a gondozója ezt nem is jelezte senkinek. Nekünk se. Gondolom az itallal nagyban befolyásolja az egészségét.

Mi egyszer találkoztunk vele mióta oda jár (4 éve)

Nekünk is van 2 fiúnk, akik számítanak majd a házra, de így hogy? Hogy lehet ezt megtámadni? Vagy ihatjuk rá a hideg vizet? Sosem volt rossz a viszonyunk, hetente felhivjuk, akkor józan, megyünk amikor tudunk.. semmit nem tudtunk erről. Anyósom 5 éve hunyt el.


2023. febr. 19. 06:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
85%

Semmit, életében még azt csinál apósod a vagyonával amit akar.


Ő olyan valakire iratta, aki ott van vele minden nap, gondozza, ápolja őt.

2023. febr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól értem, józanul is azt mondja, szívesen hagyja a gondozóra a házat. Akkor Te, menyeként mit szeretnél?
2023. febr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%

"Nekünk is van 2 fiúnk, akik számítanak majd a házra, de így hogy?"


Hát ne szamitsanak a házra, innen indul.

Nagy eséllyel minden értelmes ember annak adná a vagyonát, aki törődik vele -lásd a gondozoja- és nem olyanra, aki xarik rá magasról, vagy is a drága gyermeke meg annak a családja.

2023. febr. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Ja és így rendben van hogy a gondozó addig itatja amíg bele nem hal??nem is hordhat italt szerintem ellátottnak.

Attól mert én írtam ki a férjem ugyanúgy fel van háborodva ezen.

Mit csináljunk ha messze lakunk? Attól hogy napi szinten megy hozzá nem nevezném gondozásnak hogy kiforgatja a vagyonából! Ezen felül folyton nyugdíjkor kölcsön kér tőle amit nem ad meg. Idős otthonba nem akar menni

2023. febr. 19. 06:42
 5/50 A kérdező kommentje:

Ti mégis mit csinálnátok 350 kmre távol tőle??

Mondtuk neki az otthont nem akarja.

Megyünk amikor tudunk elmondtam.

Mit kéne még csinálnunk?

Fordított esetben nem hiszem hogy ti is legyintenétek erre...

2023. febr. 19. 06:43
 6/50 anonim ***** válasza:
58%
Apósom felnőtt ember.
2023. febr. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Az hogy 2 havonta meglátogatjuk ott vagyunk 1 napot az leszarás az hogy hetente hívjuk az leszarás? Nekünk is megvan a saját gondunk de nem szarjuk le mert mondtam hogy sosem volt rossz a kapcsolatunk! Csak nem akar onnan elmenni. Kényszeritsem akkor hogy költözzön hozzánk az megoldás lenne??? Pf
2023. febr. 19. 06:46
 8/50 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem is a kérdésre válaszoltok. Semmi közötök hozzánk a kérdés nem ez volt hogy leszarjuk vagy nem szarjuk

Felnőtt ember nem akarja elhagyni ahol felnőtt mégis mit kellene még tenni érte? Mit?

2023. febr. 19. 06:48
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Értem a felháborodásodat, de nem a tiétek az a ház, hanem az öregé, azt csinál vele amit akar.

Nem kell az örökségre számítani.


Nem tudom elhinni, hogy az öreg folyamatosan részeg, de ti akárhányszor hívjátok, mengek hozzá olyankor mindig tiszta, rendezett, józan...

2023. febr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
89%
Akkor mit vársz konkretan?
2023. febr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!