Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig lesz kötelelző az...

Meddig lesz kötelelző az orvosi egyetemeken a covid oltás?

Figyelt kérdés

Csak mert már a védettségiket is eltörölték, ezen kívül azok az egyetemisták akik tavaly már megkapták az oltásokat nincsenek kötelezve ismétlő oltásokra, annak ellenére hogy a megkapott oltások már elveszítették a hatékonyságukat.


Lehet hogy 1-2 éven belül eltörlik őket??


2023. febr. 20. 13:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos ameddig üzlet van a Covid-bizniszben.
2023. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ne már, pedig már reménykedtem hogy a józan ész fog felülkerekedni.....A fiam akar az orvosira menni, hát nem jó szívvel engedném így.
2023. febr. 20. 13:36
 3/33 anonim válasza:
78%
Azért orvosira azt hittem eleve olyanok mennek, akik nem oltásellenesek...
2023. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ez messze nem az oltásellenességről szól. Nagy fokú "bátorság" kell ahhoz hogy egy kísérleti stádiumban lévő oltást az ember beadasson magának. Én csak akkor próbálnék ki kísérleti gyógyszert, ha már semmi más esélyem nem lenne a gyógyulásra. Most, hogy már kiderült az amit már az elején is elmodtak az amerikai orvosok és sokan mások, pl: nem véd a megfertőződéstől, sem attól hogy tovább add, a szövődmények kialakulását sem zárják ki- én értelmetlennek látom a további használatát.


Aki akarja természetesen oltassa be magát, nincs is ezzel gondom. De ne eröltessék másokra, ne zsaroljanak vele.


Vannak orvos és gyógyszerész ismerőseim... érdemes lenne meghallgatni mit mesélnek mint magánemberek.

2023. febr. 20. 14:35
 5/33 anonim válasza:
71%

Érthető, hogy sokan aggódnak miatta, mert új. Vannak kockázatai valóban.

Inkább azon van a hangsúly, hogy az oltás kockázatai minimálisak az "igazi" covid elkapásához képest. Én voltam covidos, megúsztam kórház nélkül, de így se kívánom senkinek. Az oltás semmi ehhez képest.


Egy példa: ha elkapsz egy betegséget, amitől 50% hogy meghalsz, vagy kapsz egy oltást amitől 0,0000000001% eséllyel halsz meg, melyiket választod? (Ez csak egy példa, és nemcsak a covidra értem. Az arány is túlzás, csak szemléltetésképp írtam.)

2023. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Én is átestem rajta, durván, kórházi kezeléssel. Furcsa mód még a kórházi ápoló személyzet sem képviselt egységes frontot az oltásokat illetően. Aki mellettem feküdt be volt oltva, kutya rosszul volt.


Nincs olyan hogy "biztos".


Az oltás hosszútávú hatásairól, kockázatairól pedig még korai lenne bármit is mondani.

2023. febr. 20. 14:51
 7/33 sadam87 ***** válasza:
83%

#4

"Nagy fokú "bátorság" kell ahhoz hogy egy kísérleti stádiumban lévő oltást az ember beadasson magának."

Akkor nincs baj, mert ezek már nem kísérleti stádiumban levő oltások. (Legalábbis azok a COVID oltások, amiket engedélyeztek Magyarországon.)

" Most, hogy már kiderült az amit már az elején is elmodtak az amerikai orvosok és sokan mások, pl: nem véd a megfertőződéstől"

Nem, az elején azt mondták az orvosok és sokan mások, hogy nem lehet tudni, hogy véd-e a fertőződéstől. Ami nem meglepő, mert arra nem is tesztelték. Egyébként az sem igaz, hogy nem csökkentik a fertőződés kockázatát, csak ez a hatás csak kis mértékű, így elég jelentős eséllyel úgyis elkaphatja valaki a COVID oltást, ha be van oltva.

"sem attól hogy tovább add, a szövődmények kialakulását sem zárják"

Nem zárják ki, csak nagyn jelentőősen csökkentik. Az mRNS oltások például a halálozástesélyét kb. 95% eséllyel csökkentették. (Persze ez korcsoporttól, időtávlattól, és egy csomó egyéb hatstól függően változhat.) A súlyos megbetegedés esetében is hasonló eredményeket kaptak. Azaz igencsak hatásosak.

"De ne eröltessék másokra, ne zsaroljanak vele."

Azért az, hogy egy világjárvány esetén az egészségügyi dolgozókat (és leendő egészségügyi dolgozókat) kötelezték az oltásra, igencsak messze esik a zsarolástól. (Már persze ha nem azt értjük zsaroláson, hogy biztosítain akarjuk az egészségügyi rendszer működőképességét.)

Az persze egy másik kérdés, hogy meddig érdemes kötelezővé tenni az egészségügyben. Ennek valóban lehet létjogosultsága, de nem azért, mert ne lennének hatásosak (és minden jel szerint biztonságosak) a COVID oltások.


#6

"Én is átestem rajta, durván, kórházi kezeléssel. Furcsa mód még a kórházi ápoló személyzet sem képviselt egységes frontot az oltásokat illetően. Aki mellettem feküdt be volt oltva, kutya rosszul volt."

Ez anekdotikus érvelés, nagyjából semmit nem bizonyít.

2023. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A fentiek olvasatában, remélem évente beoltatod magad, biztos ami biztos:)

hiszen nálad van a nagy mindent tudó varázsgömb, Te már csak tudod, mi lesz holnap.


#6: Ki akar itt bizonyítani?

2023. febr. 20. 15:41
 9/33 sadam87 ***** válasza:
100%

#8

Azokat a dolgokat, amiket írok, nem varzsgömb bizonyítja, hanem kutatások. Már ezerszer le lettek írva, be lettek hivatkozva még ezen az oldalon is. Nyugodtan nézz utána, ha még nem hallottál róluk.

"Ki akar itt bizonyítani?"

Jaa, bocsi! Nem tudtam, hogy csak sztorizgatsz! Annak jó volt, mondjuk az eredeti kérdéshez semmi köze nincs.

(Amúgy megnyugtató tudni, hogy nem is szándékozol alátámasztani az oltásokkal kapcsolatos állításaidat. Mondjuk tény, hogy nehéz is volna...)

2023. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Tevenyereggyarto ***** válasza:
86%

“A fiam akar orvosira menni” pipa ✔️

“Ez nem oltásellenesség, csak (…)” pipa✔️

“Kísérleti stádiumú oltás” pipa✔️

“Nem is véd a fertőzéstől, szövődményektől stb” pipa✔️

“Ne erőltessék” pipa✔️

“Vannak orvos s gyógyszerész ismerőseim” pipa✔️

“Én is átestem s a mellettem fekvő rosszabbul viselte pedig be volt oltva” pipa✔️

“Semmit sem tudunk a hosszútávú hatásairól” pipa✔️

“Remélem évente beoltatod magad” pipa✔️


Oké, eddig egész jól halad a “nem vagyok oltásellenes, de…”-bingó. Még mi maradt?

2023. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!