Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megtehetik? Érdemes...

EagleHUN kérdése:

Ezt megtehetik? Érdemes reklamálni, jogorvoslattal élni?

Figyelt kérdés

A sztori friss és a következő történt.

- Dec 27 -én gépjármű vásárlás történt szerződés kötéssel.

- Dec 28 -án mivel a járművön volt éves matrica (Ami Jan. 31 ig érvényes is volt!) autópályán lett elhozva.

- Mivel minden hivatal és intézmény zárva volt "szénszünet" miatt így az átíratás Január közepén történt meg ténylegesen.

- Most jött a levél hogy fizessek be 16k HUF -ot (60 nap múlva már 65k lesz nem befizetéssel.)

- Vagy esetleg vásárolhatok egy éves országos matricát (amire nincsi s zsükségem 50k ért és akkro ezt a 16 -ot elengedik...)


Ami a problémám ezzel:

- Ha tudtam is volna róla hogy a amatricát is át kell íratni. Az előző évre vonatkozóan Január közepe és vége közt ugyan ki gondolt volna erre?

- Ha akkor ott erre nem volt lehetőség mert minden zárva volt, akkor ez már így eléggé méltánytalan.

- Továbbá ha amikor az autó elhaladt az úton és az autómata rendszer leellenőrízte akkor nyomott rá egy nagy zöld lájkot hogy igen minden rendben mert van matricája.

Csak a január közepi átíratás után futott/futhatott át a rendszereken hogy ja mégsem! Ez így ebben a formában egy előző évben történt és már általuk is "jóváhagyott" eseményt utólag mégis büntetni és pótdíjassá tenni. Szerintem erősen karcolja a törvénytelenség határait, minimum nemzetközi vagy uniós jogokat is sért!

Hiába írja azt hogy a tulajdonosnak kell megfizetnie...


Mit lehet tenni?

A) Megveszem az éves országosat úgy hogy nem is fog kelleni nem fogom kihasználni. És talán elengedik ezt az összeget. (Vagy nem.)


B) Kifizetem és egyúttal meg is reklamálom nálunk. Hátha visszatérítik.

- A hivatalok zárva tartása és az adott évből lévő kevés hátralévő idő meg hasonlóak miatt reklamálnék. Méltányosságot kérnék.


C) Tudtok esetleg valami törvényt vagy jogszabájt amit esetleg ezzel megsértettek? Akkor erősebb, "fenyegetőbb" reklamációt tudnék intézni.


D) Ügyvédet (Szakjogászt) fogadok. Ami nem éri meg mert 50-80k a tiszteletdíja minimum. Úgyse térítenék meg...


Van bármi más ötlet mit lehet ilyenkor tenni?

Valami jogszabáj vagy hasonló esetleg akad amivel bevédhető a dolog?


Természetesen az ügyfélszolgálatra be fogok menni.

Mivel a telefonszámuk csak egy autómata ami felsorolja az ügyfélszolgálatok címeit. Mert felvenni nem fogja senki sem!


Legszívesebben káromkodnék egy két A3 -as oldalnyit az ilyenekre de most nem teszem.



2023. febr. 20. 13:41
A kérdező szavazást indított:
Fizesd ki hagy a fenébe. Nincs esély.
Vegyél éves országost legalább kapsz valamit a pénzedért.
Próbáld meg utólag átíratni a tavalyi matricát. Hátha lehetséges, csak értelmetlen.
Törvénysértés van reklamálj mindenképpen (persze emellett ki kell fizetni) és majd visszakapod vagy nem.
Bármi egyéb javaslat. Kifejtem.
Nem tudok mit mondani, szemétség de sajnos ez van.
2 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene a matricát átíratni?

Az autópálya díjnál nem kérdezik a tulajdonost csak és kizárólag a rendszámot. Mit iratnál át rajta?????

Amúgy milyen matricáról beszélsz? Már semmit nem raknak RÁ az autóra csak elektronikusan. Erre gondolsz, az elektronikus útdíj fizetésre, az e-matricára?

Milyen volt a kocsin, megyei vagy országos?

2023. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmi köze a tulajdonosnak a matricához, mert az rendszámra érvényes. Ha biztos vagy benne, hogy volt az autón éves matrica, akkor fellebbezd meg a büntetést.
2023. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


"

Matrica átírás

Ha a gépjármű tulajdonjogát a tulajdonosa év közben átruházza, vagy az annak használatát lehetővé tévő jogviszony megszűnik, kérhető a jogosultság érvényesítése más gépjárműre. Az átírásból eredő forgalmi rendszám változás átvezetéséhez le kell adni a vásárláskor kapott ellenőrző szelvényt vagy be kell mutatni a nyugtázó értesítést, be kell mutatnia az új jármű forgalmi engedélyét annak igazolására, hogy a jármű díjkategóriája megegyezik a korábban jogosult jármű díjkategóriájával, be kell mutatni a jármű eladását igazoló, a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala által hitelesített okiratot vagy a használatot lehetővé tévő más jogviszony megszűnését igazoló okiratot, illetve azt a bizonyító erejű magánokiratot, amely igazolja, hogy az úthasználatot lehetővé tévő jogviszonya megszűnt.


Amennyiben két érintett gépjármű üzembentartója megegyezik, akkor az átírásból eredő forgalmi rendszám változás átvezetésének igazolásához az eredeti ellenőrző szelvényen túl elegendő a két érintett gépjármű forgalmi engedélyének bemutatása. Az általános forgalmi adót tartalmazó átírási díj összege 1470 Ft.

"

2023. febr. 20. 22:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen az e matricáról van szó.

És de tudják hogy kié az autó (vagy ki az üzembentartó).

És bármi van annak kell megfizetnie.

És amint a fenti linken látható és idézett szövegből is látszik. De át lehet és át is kell íratni.


Úgy látszik nem csak én nem tudtam erről mostanáig...

2023. febr. 20. 22:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez arról szól inkább hogy a sajátom átírathattam volna a régi autóról az újra. Csakhogy a régi meg még nincs eladva és lejárt róla ami rajta volt. Szóval ez a lehetőség is kakukk...van de minek...
2023. febr. 20. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5. Igen ez arról szól, hogy ha veszel egy új autót, akkor az éves matricádat átirathatod az új autódra. Oda van írva, hogy kérhető. Olyan nincs, hogy kötelező matrica átiratás tulajdonos váltásnál.

Lehet, hogy nálad is ez történt és az eladó átiratta a matricáját egy másik autóra.

2023. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!