Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetek kártérítést vagy...

Kérhetek kártérítést vagy hogy megvegyék az ingatlanom? Ha igen, kitől, magyar állam, közútkezelő, önkormányzat?

Figyelt kérdés

úgy adódott, hogy pár hónapja meghirdettem a házam, amire eddig egy házaspár jelentkezett (a többi jelentkező csak komolytalan alkudozó volt, aki a meghirdetett ár 30%-ért vitte volna a házat, a származás gondolom sejthető). A hölgy kifejezetten érdeklődő volt, latszott rajta, hogy tetszik neki a ház. A férjen azonban már a kezdettől láttam a duzzogást, a minimális tiszteleten túl semmi kedvességet nem mutatott. Mivel külsőre igazán nem érheti semmi kritika a házam és már a találkozás elejétől ilyen volt, arra gondoltam, egymás közt volt valami vitájuk.


Néhány nappal később aztán felhívott a hölgy, hogy bár mindkettejüknek nagyon tetszett a ház, nem vásárolják meg, mert a település alkalmatlan arra, hogy a férje érdemi kerékpáros edzéseket folytasson ott és a közelben.


A helyzet a következő: egy zsákfaluban élek, ami kizárólag egy forgalmas főútvonalról letérve közelíthető meg, a főúton minden irányban "Kerékpárral behajtani tilos" tábla van kint, vagyis nem lehet hosszú távokat biciklizni.


Engem ez nem is érdekelt, sőt igazából fel sem tűnt, csak falun belül szoktam biciklizni az unokámmal, amúgy sem jutna eszembe kétsávos úton biciklivel menni.


Másnak azonban ezek szerint ez szempont, és én el is hiszem a jelentkezőknek, hogy ez volt az egyetlen ok volt, ami miatt nem érdeklődnek tovább.


A kérdésem az, hogy emiatt kérhetek kártérítést? Jelentős összegtől estem el azért, mert az illetékes nemhogy nem segíti elő a sportolást, de még meg is tiltja azt. Ki tudja, lesz-e egyáltalán és ha igen mikor normális vevőjelölt, az új házam vásárlása is csúszik emiatt.


Ha igen, mi ennek a menete? Egyből bíróságra lehet/kell menni vagy érdemes előzetesen tárgyalásokat lefolytatni a megfelelő személyekkel (egyáltalán kivel ez esetben?) ?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2023. febr. 22. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze, és akinek uszoda vagy repülőtér hiányzik? Remélem nem gondoltad komolyan.
2023. febr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez most egy vicces kérdés akart lenni?

Már mi a fenéért kérhetnél bárkitől is kártérítést valamiért ami már régóta adottsága a településednek, eddig észre se vetted, neked kárt nem okozott, nem mostani változtatás, értelmes, jogos intézkedés?

Kinek kéne neked kártérítést adnia és mire fel?

1 azaz egy darab vevő nem vette meg a házadat csak mert éppen nekik nem volt megfelelő a település. Nem a házad, nem más, a település. Az a település ami már ki tudja mióta ilyen.

Tegyél róla, hogy legyen biciklis út a településed és más hely között ami kiviszi a zsákfalut a közlekedésbe!

Beszélj az önkormányzati képviselővel, polgármesterrel! keressetek pályázati lehetőséget a beruházásra, most támogatják a kis települések fejlesztését is és a biciklis közlekedést is igen erősen. A kettőt kell összehozni, pénzt kell szerezni és meg kell valósítani. Sok településen már megtették és biztonságosan lehet biciklivel átjárni a közeli településekre az új biciklis úton a főút mellett.

Senkitől nincs jogalapod semmiféle kártérítést kérni. Arra van jogod hogy dolgozz azon, hogy legyen biciklis út a településedről és jogod van pályázni, jogod van megvalósítani.

Kártérítést akkor kaphatnál ha a meglevő közlekedési lehetőségeid valamelyikét elveszik tőled és nem nyújtanak helyette más lehetőséget, de ilyenről szó sincsen ebben az esetben.

2023. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kártérítést konkrétan nem kaphatsz (ahogy az első írja, ennyi erővel gyakorlatilag bármilyen méltányos igény ki nem elégítése miatt fel lehetne lépni), arra azonban van lehetőséged, hogy a közútkezelővel tárgyalj.


A lakott területen kívüli főútvonalak közútkezelője a Magyar Közút Zrt., nekik kellene írni egy beadványt, hogy a kérdéses szakaszról távolítsák el a tiltást, amely jogszerűtlenül került kihelyezésre.


A 20/1984 KM rendelet 34.3 pontja értelmében csak akkor lehet megtiltani a lassú járművek forgalmát, HA van megfelelő, általában 10-25%-nál nagyobb kitérőt nem eredményező alternatív útvonal.


Itt ugye elvileg semmilyen alternatíva nem áll rendelkezésre, tehát semmi keresnivalója a tiltásnak az úton.


Még célszerűbb megkeresni valamelyik kerékpáros érdekérvényesítő szervezetet, nekik nagyobb tapasztalatuk (és súlyuk) van az ilyen kérdésekben (bár gyanús, hogy őket jobban érdekli a Szabadság-híd lezáratása hétvégente, holmi falukkal nem foglalkoznak, de ne legyen igazam).


Egyébként nagyon kíváncsi lennék, milyen településről és főútról van szó, mert nekem ez kissé hihetetlenül hangzik, hajlok arra, hogy a vevőpáros esetleg félreértelmezett valamit, vagy nem ismer egyéb útvonalat. Értem én, hogy a kerékpáros infrastruktúra területén bőven lehet még hová fejlődnünk, de az, hogy egy települést elvágjának a világtól, nonszensz, nem hiszem, hogy ennyire Közép-Ázsia lennénk.

2023. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Szóval van egy ingatlanod egy világvégi zsákfaluban és kártérítést akarsz kérni, amiért rossz az infrastruktúra?
2023. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 DK-s ***** válasza:
100%

#3 írta jól!


Én is biciklis vagyok, és azt én is elsőre "éreztem", hogy valami nem stimmel a kitáblázással. #3 meg is indokolta.

2023. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 DK-s ***** válasza:
0%

#3-nak:


Nemhogy közép-Ázsia, de egyenesen a Balkán vagyunk.


Pécsen a bicikliutak nagy részét úgy oldották meg, hogy a JÁRDÁT hosszában kettéosztották egy vonallal, a házak felőli rész a gyalogosoké, a külső pedig a bicikliseké. És bicikliúton a megengedett sebesség ugyebár 40 Km/h. Jól emlékszem?


Megpróbáltam végigmenni a Google térképen, hogy megmutassam neked Pécs leg-életveszélyesebben kialakított bicikli-útját, de érdekes módon nem hajlandó az útnak arra a szakaszára rámenni a térkép! Ez felettébb érdekes!


A kérdéses út a Szigeti út. Kb 50 méter kettéosztott járda, majd kb 10 méter hosszú szakaszokban levág a bicikliút az úttestel párhuzamosan, a betorkolló utcáknál. Vagyis a biciklisnek elvileg MINDIG elsőbbsége van mindenkivel szemben, mivel folytonos bicikliút. Ha mondjuk az úttestről a járdára visszahajtva ott épp trécsel valaki a biciklisávban, azt 40-el fogod odébb-tenni. Én már okoztam ezen az úton balesetet. Mentem reggel a biciklisávban a járdán, majd követve a sávot, a megengedett 40 körüli sebességgel levágtam az úttestre, majd a felfestésnek megfelelően a betorkolló utca után vissza a járdára.


Az úttesten mögöttem jövő autós ijedtében elrántotta a kormányt, hiszen csak azt látta, hogy a 40-el repesztő bringás levág elé. Nem elé csak vele párhuzamosan, de ezt ő nem tudhatta előre. A szembejövővel elintézték egymás visszapillantóját. Így jártak. Nekem semmi közöm hozzá, mentem tovább a dolgomra.

2023. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
6: abban az a legdurvább, hogy pár méterrel feljebb a Tiborc utcában minimális költséggel lehetett volna kialakítani egy kultúrált kerékpáros utcát.
2023. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 DK-s ***** válasza:
70%

#7-nek:


Mit képzelsz?


A milliomosok lakta családi-házas övezetbe? XD

Ahol a Koch Valéria iskolába autószalonba illő kocsikkal hordják a kölköket minden reggel? Persze.


Egyébként a város felől sikerült bemennem a térképen. Csak kintről nem enged befelé.

2023. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

„[...] a többi jelentkező csak komolytalan alkudozó volt, aki a meghirdetett ár 30%-ért vitte volna a házat”


Oké, tehát akkor igazából 70%-kal a reális piaci ár fölött hirdeted a házadat. Ne feledd hogy a jelzáloghitelezés gyakorlatilag összeomlott az elmúlt évben, ez nyílván a keresleten (és így az árakon) is meglátszik.

Én 2021-ben adtam el az aglomerációs házamat, ugyanaz a szaki aki az energiatanusítványt kiállította, némi apróért részletes árbecslést is készített, "mitteszisten" abban az árban meg is vették egy hét után.

2023. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kérdés csak vicc ugye?
2023. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!