Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyorshajtás miatt gyámügy?

Gyorshajtás miatt gyámügy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Késésben voltam reggel a munkából, feleségem lebetegedett, a kisfiunkat én vittem iskolába. Sajnos rá kellett lépnem a gázra, mert igen csak késésben voltam, 50 helyett 90-el mentem. Nem vettem észre a 3lábút, 2 sarokkal odébb le is villogtak a rendőrök. Szerintük súlyosbító tényező, hogy mellettem ült a gyerek, és nem ott kaptam a bírságot, hanem feljelentettek. És az idősebbik rendőr megemlítette, hogy a gyámügynek is lesz pár keresetlen szava felém. Most tényleg ránk küldik emiatt a gyámügyet? Mea culpa, elismerem hogy gyökér módjára ráléptem a gázra, de már 2 írásbeli figyelmeztetésem van a munkahelyemen késés miatt.



2023. febr. 24. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem hinném, hogy ne legyen először egy mezei figyelmeztetés, gyámügy lesz azért annyira elnéző, nem úgy, mint a sügér sün.

Én amúgy egy gyerkőccel inkább használnék valami lomha, de atombiztos verdát.

Nem az úton kell sietni, hanem reggel a retyón.

2023. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszédes a 2 írásbeli figyelmeztetés, rá is érzett a rendőr. Időben fel kéne kelni és normális életvitelt folytatni. Ha olyan munkád lenne, egy késés után többet nem kéne bemenned. Te meg lakott területen belül 90el hasítasz a gyerekeddel. Normális vagy? Velem találkoztál volna, még a rendszámod is repül.
2023. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyezteted a gyereked életét, a körülötted közlekedőkét és ugye a sajátodét is, mindezt miért is? Spóroltál időben 1 percet?

Jogos a rendőri intézkedés és örülök is neki, hogy ezt ilyen szigorral kezelik, mert legalább a hozzád hasonlókat kiszűrik.

2023. febr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyezteted a gyereked testi épségét, persze!
2023. febr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező megérdemelted, az ilyenek miatt kell rendszeresen satuznom a reggeli csúcsban, mert nekiálltok előzni életveszélyesen. És igen, jogos a gyámügy is. Unokanővéremék két éves gyámügyi hercehurcát éltek meg azért, mert mikor 2021 áprilisában a 2 gyerekükkel (4 és 6 évesek voltak akkor) maszk nélkül flangáltak Balatonbogláron a parton, és a rendőr elmeszelte őket fejenként 70 ezerre mert nem volt rajtuk maszk. Tombolt a járvány. 2 évig járkált a gyámügy hozzájuk emiatt. És miért? Akkori mércével súlyos szabálysértést követtek el két kiskorú mellett. Szóval kiskorúval NEM követünk el semmiféle szabálysértést! Súlyosbító körülmény!
2023. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt egy öreg, ittasan vezette a dobozos kistehert. Hátul a raktérben (!) utazott a 10 éves unokája,mert elől már nem volt hely..


Szerintetek mit kapott az öreg? 1 hónap járművezetéstől eltiltást... Ennyi. Nem hiszem, hogy a kérdezőnek baja lesz emiatt (sajnos).

Welcome in Hungary

2023. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy sok bajod lesz.Nem mintha nem érdemelnédmeg.
2023. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!