Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az 1980-as években is járt...

Az 1980-as években is járt éjszakai és délutános pótlék a 3 műszakban dolgozóknak? Akkor is voltak ezek a pótlékok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Valamennyi persze, de szocializmusban angyobb divat volt az " önkéntes " túlóra stb.
2023. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Éjszakai pótlék járt. Úgy rémlik, hogy volt "műszakpótlék".

A 80-as éveket követően inkább az volt a jellemző, hogy elvontak pótlékokat, pontosabban "beépítették a fizetésbe".

Ez többnyire azt jelelentette, hogy jónéhány százalékkal csökkent a havi jövedelem. (Annak idején éppen ezért váltottam állást.)

2023. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, voltak pótlékok.
2023. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem anyámat, bérszámfejtő volt a '80-as években.

6-tól 14-ig volt a délelőttös műszak a cégnél, nem járt pótlék.

14-22-ig délutános, 20% járt.

22-6-ig éjszakás, 40%.

Aki folyamatosban járt, az 30%-ot kapott egész hónapra.

2023. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gungasam ***** válasza:
100%
Én 1966-tól dolgoztam gyárakban 2011-ig. Szerszmmarós voltam , később meg 95-től CNC marós. Bizony , hogy járt pótlék. Délutánra 20% éjszakára 50%. Amikor 12 óráztunk az hozta a jó pénzt. CNC gépkezelőként szinte állandóan ment a 12 órázás és a hétvégi munka ami szintén túlóra pótlékkal volt elszámolva. Szinte bent laktam a gyárban. Volt is szép nyugdíjam míg ezek a szemetek le nem amortizálták.
dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!