Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag engedélyezett szülőt...

Jogilag engedélyezett szülőt meglátogatni a munkahelyén ha iskolában dolgozik ? Elvégre gyerekek járnak oda és én is gyerek vagyok.

Figyelt kérdés

A minap szembe jöttem azzal a problémával hogy régebben megszokott rendben megtudtam látogatni az apukámat a munkahelyen (ez a látogatás maximum 5-8 perc volt általában) viszont mostanában egy rossz akaró munkatársa sorra küld el mindenkit bárki aki apukámhoz menne valamiért. Ráadásul még arra is felszólítja a látogatókat hogyha kell a rendőrséget is hívja.

Emiatt vetődött fel bennem a kérdés hogy egyáltalán van joga ehhez ennek az embernek vagy tényleg jogilag nem engedélyezett meglátogatni egy szülőt a munkahelyen?



#munkajog #Munkahelyi látogatás #Gyerek jogai
2023. febr. 25. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Itt inkább a dolgozó jogai kérdésesek, nem a gyereké. Az iskolában kellene érdeklődni, de általános, hogy akinek nincs ott dolga, nem mehet be. Sok helyen van ez így. Máshol meg rugalmasabbak, de nem az a leggyakoribb, és szerintem ez cseppet se sérti a gyerek jogait.
2023. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne lenen joga? A munkahely nem látogatásra való. Ott dolgozni kell , nem látogatókkal trécselni. A magánügyeit munka UTÁN intézi az ember, nem munka helyett.
2023. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
És elég általános dolog, hogy illetéktelenek nem flangálhatnak az iskolákban sem, sem semmilyen munkahelyen. A gyerekek miatt be is baszna ha úgy jönne-menne mindenki az iskola területén ahogy neki tetszik Ha nem ott tanulsz, akkor nem kéne ott kujtorognod.
2023. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem börtönben van, hogy nem láthatod máskor is. Evidens (elméletileg), hogy munkahelyre dolgozni jár az ember, nem látogatót fogadni. Jófej munkahely, ahol egyeseknek ezt mégis lehet, de semmiképp nem elvárható, főleg nem egy iskolában, ahol gyerekek vannak.
2023. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
88%

Ha az a munkatárs a portás és ezt az utasítást kapta akkor van joga.

A főnökének is van joga.

De sima közvetlen kollégának szerintem semmi köze hozzá.

2023. febr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
De, a kolléga is belefolyhat ha szabálytalanságot tapasztal. Munkahelyre családi tracspartit szervezni meg biztos szabálytalan.
2023. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Hát egy munkahelyre látogatást gyanánt bemenni nem szokás.Igaz vannak helyek ahol ez nem probláme.Nálunk sem pl. ha otthon hagyom a telefonom a férjem behozhatja, egy kávét is megihat velem.De azért a munkahelyrebeugru k valakihez azét többnyire úgy zajlik, hogy lemegy a kapu elé, udvarra ,cég elé stb.

Azért egy iskolába besétálni és bemenni az irodába fura.Elhiszem, hogy nem szeretik.

2023. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Örülj hogy eddig bemehettél, nem látogatni szokás a munkahelyen.
2023. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Megértem az aggályokat és egy iskolában érthető is lenne a részemről viszont ez egy magán iskola ahova kevés gyerek jár ezért például nem szaladgálnak gyerekek az udvaron stb. Maximum 100 gyerek jár oda. Mellesleg esténként megyek oda max. 1 hónapba 2-3 akkor is ha nagyon fontos például nem vitt ennivalót (és ha otthon vagyok) utána viszem.vagy még ez lehet a telfon vagy egy szerszám.

Nem trecselgetni vagy mert annyira hiányozna.

Másrészt ami engem zavar hogy más kollégák ezt ugyan úgy megteszik ők sem rendszerességgel és nincs belőle baj sem a szülőknek sem a diakoknak sem a kollégáknak (apumat sem zavarja) csak pont annak az egy embernek piszkálja az orrát.

2023. febr. 25. 19:46
 10/13 A kérdező kommentje:

Bár lehet rosszul fogalmaztam a látogatással (elnézést kérek).


És még egyszer köszönöm hogy válaszoltak mert kicsit belátóbb tudok lenni hogy a munkahely elnézte számomra ezt.

2023. febr. 25. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!