Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fokozottan ellenőrzött (kábító...

Fokozottan ellenőrzött (kábító)gyógyszer dokumentáció egy részét én töltöttem ki orvos helyett, börtönbe mehetek?

Figyelt kérdés

A patikában amikor leadtam a dokumentumot, nem volt semmi bajuk. 2 külön gyógyszerész megnézte és elfogadta a papírt.


Amikor mentem kiváltani, akkor odajött a nő és mondta hogy rosszul van kitöltve.


Kiderült valami kód valóban nem volt rajta, illetve maga hogy melyik patikában válthatom ki a gyógyszert.


Felhívtam az orvosomat, odaadtam a telefont a patikusnak, majd visszaadták nekem a telót, és az orvosom mondta hogy mit írjak.


Viszont én kérdeztem a patikust, hogy ezt nekem kell kitölteni? Célozva hogy ezzel jogot sértek-e.


Azt mondta nem, az orvosnak, és mondta "ez a maguk felelőssége".


Viszont stressz helyzetben voltam, a doki mondta mit írjak, írtam. Kitöltöttem az orvosom helyett két rovatot.


Így végül kiadták a kábitószert.


Két kérdés:


1, Ha én töltöttem ki orvos helyett rovatokat, úgy hogy telefonon az orvos mondta mit írjak: Felkereshet engem a rendőrség kábitószer dokumentáció hamisitással?


2, Ha a patika viszont kiadta úgy a gyógyszert, hogy előttük hamisan töltöttem ki a dokumentációt ami alapján és csak az alapján adhatják ki a gyógyszert, akkor ők is jogot sértettek?


Fokozottan ellenőrzőtt szer Értesítőpapírról van szó.



2023. febr. 27. 18:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 3. kérdésem: Ha legelőször amikor leadtam a papírt, 2 patikus átnézte, és akkor még nem volt kitöltve általam és úgy fogadták be - azaz hibás dokumentációt. Ők jogot sértettek?
2023. febr. 27. 18:33
 2/7 A kérdező kommentje:
A kiváltás és a papír leadása két különböző napon történt, tehát volt több napjuk egyeztetni a gyógyszertár vezetővel.
2023. febr. 27. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Te most receptkiváltásról beszélsz vagy mi a bánatról?
2023. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Leírtam.


Aki érti hogy miről beszélek az fix, hogy tudja miről van szó, aki nem az nézzen utána net jogtar hu-n. Vagy valahol "Fokozottan ellenőrzött szerek kiadása" kulcssszóval. 3 havonta új értesítőt kell kiállítania az orvosnak. Ilyen szerek a P1 - P4 és K1 - K3 besorolású gyógyszerek.


A Xanax pl. p4-es. de azt a fing nem ellenőrzi lásd mennyi embernek írják fel.


Minél alacsonyabb a szám annál "fokozottan ellenőrzöttebb" és a K számúak a legdurvábbak pl ketamine.


Amiről szó van aki nincs a témában benne: Fokozottan ellenőrzött szerek kiadásának a formai követelményeiről és a gyógyszertár felelősségéről van szó, illetve mivel én is belekeveredtem ezért rólam is mint potenciális orvosi dokumentáció hamisító. De erről szól a kérdésem, hogy az vagyok-e, mennyire sértett ki jogszabályt stb.


Az a röhej egyébként, hogy 2 évig egy patikában váltottam ki egy szegényesebb formátumú értesítővel, semmi baj nem volt, másik patikába mentem mert közelebb van, itt meg 3 patikus odajött hogy ÁNTSZ meg formai követelmény, azonnal hívjam az orvost.


Szóval ez a kérdés.

2023. febr. 27. 19:06
 5/7 anonim válasza:
Az aláíró és pecsétjét rányomó orvos felelős mindenért.
2023. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát itt igazából az a kérdés, hogy jogos volt e alapból a gyógyszerfelírás, mert ha igen, mert mondjuk daganatos beteg vagy akkor nem nagyon fog ezen senki kötözködni.

Egyébként kb. 1 perc nyomni egy új értesítőt szóval a háziorvos kolléga is nagy marha lehet...

2023. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6


Szakorvos irja, neurologus foorvos, pszichiater.


Sajnos egyedul dolgozik, nincs asszisztens aki ezeket az idopazarlo dokumentaciokat helyette elvegezze, ezert neki kell beszerezni az 1. szamu mellekletet, aztan kezzel kitolteni.


Es o jar surgossegire kozben mert kevesen vannak, meg rendelesi idoben tele van, majd megy visit-re a pszichiatria osztalyon, aztan ha alkalom adja akkor beteget fel kell vennie, rogzitenie a gepbe, dokumentalni, elbeszelgetni vele.


Aztan megy masik korhazba, utana meg csoportterapiat tart es meg vasarnap is dolgozik.


Szoval ne hivjuk szerintem a kollegat marhanak, mert nem az o hibaja es total sajnalom hogy igy le van terhelve es tisztelem hogy ennyire szeret segiteni az betegeken.

2023. márc. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!