Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joghallgató, jogász, ügyvéd...

Joghallgató, jogász, ügyvéd segítene?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a jogot,és rómán vettük a Digestát és részeit,csak nem láttam hogy melyik melyik,valaki nem tudná elmagyarázni pár szóba ? itt egy kép : [link]
2010. okt. 5. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem sok ilyen jár ide. De legyen szerencséd. :)
2010. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, lehet, hogy krva nagy hülyeséget mondok, de a Digesta egy válogatás, nagy jogtudósok műveiből, gyak. törvényként alkalmazták, ilyen Ulpianus meg Paulus stb. műveiből van benne, nem tudom a mi a fene köze van ennek az erdélyi tudományos füzetekhez, amiben ilyen szövegek vannak, hogy oly messze vagy tőle mint makó jeruzsálemtől???? Nem értettél te valamit nagyon rosszul? Vagy mit linkeltél ide? Vágod, a Digesta 533ban készült...


És van tankönyved? Római jog tankönyved? Használd, benne kell legyen a pandekta rendszer. Ha nincs, vedd meg a Földi-Hamza Római jog könyvet, szuper jó!

2010. okt. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
van egyáltalán olyan, aki nem a Földi féle könyvből tanulja?:)
2010. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Láttam már másik félét, hogy aztán valaki használja-e?
2010. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Brósz Róbert, Pólay Elemér, didaktikai rendszere egy picikét más, de a tartalom ugyanaz.. [link]
2016. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!