Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tarthatok igényt termékcserére?

Tarthatok igényt termékcserére?

Figyelt kérdés
3 éve vásároltam egy Lenovo laptopot az Extreme Digital-nál. Vásároltam hozzá továbbá extra garanciát 5 évre. A laptop 2 éven elül elkezdett hangosan működni, a ventilátorral baj volt. Visszaküldtem a garanciára hivatkozva. Ma, 25 nappal a laptop visszaküldése után értesítettek, hogy a termék nem javítható, visszafizetik az árát. Nekem nem a pénz kell, hanem a laptopom. Van olyan jogszabály, ami alapján kérhetném a termékcserét? Lehet őket valahogyan erre kötelezni? (A rajta tárolt minden adatot letörölték róla, anélkül, hogy erre bárhol figyelmeztettek volna előre. Meg lehet még menteni valamit belőle?)

2023. márc. 7. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Vágódeszkának jó lesz.
2023. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy sincsenek meg az adatok (feltételezem, kölső mentésed azért van), akkor minek a laptop vissza? Kérd el a pénzt, és vegyél egy új laptopot.
2023. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha kell róla az adat, akkor rohadt gyorsan megírod nekik. Amúgy meg így jártál.
2023. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Ha jól emlékszem, 3 évvel ezelőtt nagyon olcsók voltak a laptopok, most meg nagyon drágák. Abból a pénzből biztosan nem vesz ugyanolyan szintű új gépet, tehát a termékcserével járna legjobban.

2023. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tarthatsz igényt mennyi királyságra is de pont azon opciók közül választhatsz amit az ászf ír
2023. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!