Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13 éves korom óta tagja...

13 éves korom óta tagja vagyok egy KFT.-nek ( már nagykorú lettem ). Apukám az egyedüli vezető tisztségviselő és a képviseleti joga: Önálló. Én a tagok között vagyok felsorolva. Végrehajtás esetén csak a vezető tisztségviselő a felelős?

Figyelt kérdés
Igazából csak arra gondolok ha tönkremenne a cég és tartozásai lennének csak a vezető tisztségviselő felelhetne saját vagyonával? Aki aláírt mindent? vagy Én mint tag aki semmiről semmit se tud Én is felelősségre vonható vagyok? Van egy lakásom a nevemen azért kérdezem..

#törvény #tartozás #végrehajtás #korlátolt felelősségű társaság #vezető tisztségviselő #korlátolt felelősségű
2023. márc. 15. 01:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vezető tisztségviselő!
2023. márc. 15. 01:09
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
KFT-nél nincs ilyen. Ott csak a törzstőke mértékéig vagy felelős.
2023. márc. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nem v.t. tagok nem felelnek privát vagyonukkal, kivéve persze ha bizonyíthatóan közremüködtek valamiféle pénzkilapátolásban, ami egy családi kft esetében azért néha előfordulhat :-)
2023. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyértek a 3-as válaszolóval.

A magánvagyonod alapból nincs veszélyben, mert nem vagy vezető tisztségviselő, csak egy tag a KFT-ben.


"Végrehajtás esetén csak a vezető tisztségviselő a felelős?"

Egy végrehajtás esetén nem feltétlenül válik lehetetlenné a további tevékenység. Tehát maga a cég elleni végrehajtás (tartozik valakinek) még nem alapja a vezető tisztségviselő felelősségre vonásának.

Viszont ha "nem jó gazda" módjára hozott döntéseket és ezzel kárt okozott a társaságnak/harmadik személynek, akkor magánvagyonával is felel az okozott kárért. Általában ez egy felszámolási eljárás keretein belül szokott érvényesülni. Miért a vezető tisztségviselő felel? Mert Ő hozza a döntéseket...


Viszont ha bizonyítható, hogy rajta kívül álló ok miatt következett be a károkozás, vagy nem az ő vezetése alatt keletkezett az, akkor nyilván nem őt vonják felelősségre, hanem az előző vezetőt.

2023. márc. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!