Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kirúgott tanárok pere során...

A kirúgott tanárok pere során azért javasolt egyességet a bíróság, mert tudják/sejtik, hogy az állam nem jöhet ki jól ebből az ügyből és most megpróbálják csendesen elsimítani az ügyet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlzottan jártas a bírósági perekben, de amikor megláttam a videót a telexen egyből erre gondoltam.

2023. márc. 15. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy munkaügyi per. A dolgozó elvállalta a munkát, majd úgy gondolta, hogy ő nem dolgozik mert nem akar, kirúgják. Nincs ebben semmi különös, engem vagy téged is kirúgnának.

A probléma, hogy a tankerület intézkedési nem feltétlen voltak szabályosak. Kicsit olyan, mintha hirtelenharagból cselekedtek volna, nem a törvényeket követve. Például olyan személy rúgta ki a tanárokat, akiknek nem volt hozzá joga, mert a vezető távol volt éppen. És máris jogosan támadható a kirúgás.

Az egyesség annyiból lenne jobb, hogy megegyeznének, aztán megspórolnának jó sok időt, mert a bürokrácia megeszi az ember életét, amilyen hosszú ideig tartanak.

2023. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Jól írja az első. Ez egy munkaügyi per. Az egyesség anyagi okokból is érdekelt. Nagyon sok pénzbe kerülnek az ilyen perek, amik akár évekig is húzodhatnak. Senki sem járna jól. GYanítom, hogy a tanárok sem, hiszen a munkájukat nem végezték el. Tedd fel magadnak a kérdést: Ha dolgozol, de egyik nap nem mész be, mondván neked más dolgod van, és ezt csinálod hetekig. Szerinted a céged nem rúgna ki? Kirúgna.

Mondjuk engem az érdekelne, hogy a tüntető( logó) diákok hogyan fognak elszámolni a sok hiányzó órákkal? Az én időmben( nem is olyan régen) megvolt, hogy évente mennyi igazoltalan óráid lehettek. Ha átlépted, akkor évet kellett ismételni.

2023. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%
Az államnak ez különösebben nem ciki, a biroság azért ajánl egyességet mert érthető okokbol szimpatizál a tanárokkal.
2023. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Igen, ahogy 1-es írja.

Nem azért javasolt az egység az ügyben mert el lenne döntve ki nyer és ki veszít, hanem mert jobb ha egyforma döntés születik az ügyekben. Egyféle mérce legyen minden pedagógussal szemben és ne az számítson ki melyik bírónál pereskedik.

Ez egy munkaügyi per, semmi köze hozzá az államnak ilyen szempontból. A peres felek itt a tanárok és a munbkaadójuk, a tankerületek.

Sajnos tankerület és tankerület között is nagy különbségek vannak, attól függően ki a vezetőjük. A miénkben kifejezetten szemétkednek a tanárokkal és azt hiszik mi nem beszélünk egymással és nem tudjuk meg, hogy amire azt mondják nem lehet másképpen dönteni - akkor nem tudjuk meg, hogy egy másik tankerületben mégis más a döntés, szabály. Ilyenek pl. a túlórákkal kapcsolatos döntések.

Ha a pedagógus nem megy be és nem dolgozik akkor éppen olyan elbírálás alá kell essen, mint ha egy bolti eladó nem megy be vagy egy asztalos. Csak legyen egyforma az ügyeiken az elvárás és a következmény is ha már egyforma a munkahelyük és a munkakörük is.

2023. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Évente rengeteg ügyet adnak be a bíróságokra, és nincs elég bíró/idő mindenre, ezért húzódnak el a perek, pláne ha még fellebbeznek is. Az ügyek 90%-a azzal kezdődik, hogy a bíró megpróbálja egyezségre rávenni a feleket, hogy minél hamarabb lezáródhasson az ügy. Külön békéltető testületet hoztak létre, amik az olyan ügyekkel foglalkoznak, ahol a felek hajlandóak lennének megállapodni. Ha ott sem sikerül, akkor visszakerül a bíróságra az ügy. De amíg a békéltetőnél folyik az eljárás, addig a bíróság tud más ügyekkel foglalkozni.
2023. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!