Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztosításból származó összegg...

Biztosításból származó összeggel a hagyaték során mi lesz?

Figyelt kérdés

Ellentmondó információkat találtam, pedig biztosan megvan egyértelműen, csak én vagyok faék és nem lelem.

Tehát haláleset után én volnék az egyedüli örökös, az "örökség" negatív, csak adósság van, (pontosabban az sokkal nagyobb, mint a vagyon) innen egyértelmű, hogy visszautasítom, nem vagyok magam ellensége.

Viszont van egy nagyobb összegű biztosítás, aminek én vagyok a szintén egyetlen kedvezményezettje, 8 millió forintról beszélünk.

Mintha az rémlene, de lehet tévesen, hogy a biztosításból származó összeggel nem felelek az adósságért, de lehet csak tájékozatlan vagyok és nem így van. Nem is tudtam róla és nem kenyérre kell, ergo simán kibírom a hagyatéki tárgyalásig, nehogy gond legyen, de a biztosítótól azt a tájékoztatást kaptam, hogy a halotti anyakönyvi kivonat bemutatása után, a biztosított rendelkezése alapján ezt az összeget nekem kifizetik. Szkeptikus vagyok azért és nem használnám az összeget, amíg le nem zárul a hagyatéki eljárás, csak tájékozódnék, biztosan akad, aki nálam ebben kompetensebb.


2023. márc. 17. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A biztositas nem kepezi a hagyatek reszet.

Mivel kedvezmenyezett vagy, tehat az elhunyt helyesen megjelölt, igy annak semmi koze a hagyatekhoz. Lemondasz az oroksegrol es megkapod a biztositast.

2023. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem az elhunyt minden vagyonával felel, szóval, a biztosítással is, de nem jogász vagyok szóval...
2023. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk tavaly volt hagyateki es ott azt mondták es igy is volt hogy az eletbiztositas nem kepezi a hagyatek reszet.

De mivel nem volt kedvezmenyezett igy csak akkor juthattunk hozza ha valaki hivatalosan is örököl.

2023. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt ha jól értelmezem, két kérdés van.

1. A biztosítás a hagyaték részét képezi-e egyértelműen nem.

A biztosítóhoz bemehetsz a halotti anyakönyvivel, és kb. azonnal megkapod a pénzt.


2. hogy a biztosításos megtakarítás a hagyatékot képezi-e

Ezt nem tudom biztosan.


3. mizújs a tartozással.

Tartozás miatt nem érdemes lemondani a hagyatékról, mert az örököst terhelő tartozás nem lehet több, mint a hagyaték egésze, tehát nem veszíthetsz rajta. Hozzáteszem, hogy elvileg. A gyakorlat néha lehet más, tehát körültekintőnek kell lenni.

2023. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igy van a pozitiv vagyon ertekeig viseled az adossagot. Tehat 10millios haznal 20millio hitellel csak 10millioig vagy felelos.


Azonban ez csak azt jelenti hogy jogilag nem lehet behajtani de a hitelezo eleted vegeig kuldozgethet levelet, felszolitast es hivogathat.

2023. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még abban se vagyok biztos, tehát emiatt nem kerülne fel szerintem a BAR-listára.
2023. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!