Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem szemétség ez, hogy 18...

Nem szemétség ez, hogy 18 éven aluliaknak nem adnak oda energiaitalt, korhatáros játékokat, filmeket stb?

Figyelt kérdés
A múltkor az egyik nagy áruházban, az előttem álló kb 13-14 éves gyerekeknek, nem adtak oda egy játékot amin 18-as korhatárjelzés szerepelt, de olyat is láttam, hogy óvszert (ami ugye tudjuk nem tartozik a szexuális kielégítésre használandó eszközökhöz), energiaitalt, egyéb ilyen dolgokat amiket szerintem nyugodtan ki lehetne adni.
2010. okt. 6. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt sok helyre be sem engednék 18 alattiakat.
2010. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Energiaitalt??? Minden további nélkül köteles kiadni...
2010. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Az óvszer tényleg szomorú, mert így lesznek a nem kívánt terhességek.

De az energiaitallal maximálisan egyetértek, tele van olyan anyagokkal, amik különösen a még fejlődő szervezetre károsak.

2010. okt. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy köteles de az unokatesvérem (13 éves) azt mondta, hogy neki nem adták oda olyan helyen ahol régebben igen. De mástól is hallottam már.
2010. okt. 6. 23:28
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Miért lenne köteles? Köteles droggal is ellátni meg viszkivel?
2010. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az alkohol, és drog. Ami szerintem kicsit más.
2010. okt. 6. 23:36
 7/15 Harrr ***** válasza:
76%
13 évesen nem energiaital kell neki, hanem alvás ha fáradt. Ha kicsit idősebb leszel talán megérted. Most se érdekelne szerintem, ha nem az unokatesód lenne, és ha nem lennél te is kiskorú. Eltaláltam?
2010. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Energia italt én úgy tudom 14 év alattinak nem lehet kiadni. Én azon röhögtem még soksok évvel ezelőtt, amikor gyufát akartam venni, mert kellett otthonra, és nem akarták kiadni, mert biztos cigizni akarok:D
2010. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerinted véletlenségből kerülnek azokra a dolgokra a korhatáros jelzések?
2010. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem! sőt, nagyon helyes
2010. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!