Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tudni az ásott/fúrt...

Mit lehet tudni az ásott/fúrt kutak 2023. december 31-ig kötelező bejelentéséről?

Figyelt kérdés

A rokonság szinte minden tagja érintett a kérdésben, mert vannak fúrt kútjaink. Van ahol csak az öntözés megy róla, viszont van egy tanyánk is, ahol két kút van, az egyikről megy a házi vízmű a másik szintén öntözés.


Az általunk érintett települések: Szeged, Deszk, Ásotthalom.


Mit lehet tudni a bejelentési kötelezettségről, esetleges felmérésről, szabványosításról, minőségellenőrzésről, stb.?



2023. márc. 22. 17:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez az egész arról, szól, és beleillik a mostani trendbe hogy a hatalom monopolizálni akar minden erőforrást. A kis ember hogy jön ahhoz, hogy szabadon használja, végső soron az esővizet, ami leszivárgott a talajba. Aztán majd eljön az idő hogy a levegőért is kell fizetni, mivel azt is használjuk, és el is szennyezzük CO2-vel. Rákóczi kurucainak örököseivel próbálkoznak immáron sokadszorra, nem fog menni. Először pár éve azzal jöttek, hogy csak be kell jelenteni a jegyzőnél, és ennyi, most már tervezés, vízjogi eljárás, meg miafaxom, de tudjuk az a vége, hogy fizessünk érte, és minden csepp vízért is, amit a felhők adtak nekünk. Már most mondom bexopták, nekem 4 kutam van, két ásott, kettő pedig fúrt, három már el van rejtve, a negyedik még folyamatban, de az is eltűnik rövidesen a kiváncsi szemek elől.
2023. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
11., Van abba valami amit írsz. Az unió is közbeszól, házi pálinka főzés, pl. Mennyi legyen az állatállomány, szőlőültetvény. Kivágattak szőlőt... Az se az aktuális kormány hóbortja.
2023. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92 után létesült összes kút bejelentéséről cikkeznek , amelyik engedelyesek az regisztrálható amelyek nem azokat pénzért bevizsgaljak jegyzik . Engem nem érint de leszarom a nepszavazásra is tettem erre is teszek , lehet a következő fát bokrot megszámlálósra is bármire . 5 éve kijött a városrendész plusz egy zsarukocsi 4 arc mivel magas a fű az árkomon , a 12 cm nagyon zavarta őket . Jelezték 5 nap múlva ha nincs levágva levágatják plusz bírságok . Megkerdeztem a sarkokon házak előtt tárolt roncsverdák gumihegyek évek óta nem rontja a varosképet ? Arrol már intezkedtek mondták . Igen biztosan .
2023. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13...

Akkor az én citrom füvemet, csalánomat is levágatják...

Garázsok mellett, volt 50 cm magas parlagfű. Nem pár szál, kaszálni lehetett...

Az nem zavarta a kutyás gazdákat...Holott a kullancs meg a házi kedvencükre is veszélyes...

2023. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!