Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Látszódhat -e a rendszám a...

Látszódhat -e a rendszám a fényképen?

Figyelt kérdés
Egy focimeccsen (nyilvános rendezvény) fényképeztem, és úgy sikerült a fénykép, hogy látszik az autó rendszáma. Lehet -e belőle rendőrségi ügy, ha feljelentenének azért, mert látszik a rendszám? A képet megosztanám a közösségi oldalakon.

2023. márc. 22. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle baj.
2023. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan már akkor is kitakarnak mindent ha semmi alapja nincs, mert a társadalom olyan, hogy ha találnak rajtad fogást, meg fognak szopatni vele.

Az autónak semmi köze a képhez, nem központi témája, mégis lesz aki bele fog kötni, hogy mégis hogy képzeled, és ezért inkább indokolatlanul is öncenzúrázol. Sokan csak azért, mert mástól is ezt látják, és ezt tartják a standardnak hogy ezt így kell csinálni. És ha egy hülye kitalálta, a másik 100 gondolkodás nélkül leutánozza, mert abból baj nem lehet.

Képzelj el egy olyan utcaképet, ahol az összes ember feje el van maszkolva (személyiségi jog), az összes rendszám kitakarva (személyes adat), az összes plakát letakarva (reklám), az összes bolt, cégnév, cégér és logó kitakarva (védjegyoltalom), és akkor a kép tele van fekete téglalapokkal letakarásokkal, nehogy bármi bajunk essen.


A tömegfelvételen a képmáshoz való jog érvényesülésével kapcsolatban megengedőbb a Ptk. de ugye egy autó nem személy, nincs képmása. A rendszám közben úgy személyes adat, hogy soha senki nem fogja megmondani belőle, hogy az név szerint kihez tartozik, mert nem nyilvános adat, még csak lekérni sem lehet. "A személyes adat minden olyan információ, amely valamely azonosított vagy azonosítható élő személlyel kapcsolatos. Mindazon információk, amelyek összegyűjtése egy bizonyos személy azonosításához vezethet, ugyancsak személyes adatnak minősülnek.". Ugyanúgy az IP cím is személyes adat, miközben egy számítástechnikai eszközt azonosít...


Ha nem takarod ki, beléd fognak kötni hogy azt úgy szokás csinálni, és ne különcködj.

Ha kitakarod, beléd fognak kötni hogy mitől fosol, semmi köze az autónak a képhez, és mégis milyen jogot érvényesítene a tulaj. Mert nem tud semmit.


Hülyeség lenne kitakarni. Az amúgy sem úgy van, hogy valakinek nem tetszik egy kép, és már küldik a TEK-et rád. Akinek baja van majd ír, és legfeljebb leveszed.

2023. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 -es válaszoló

Nagyon köszönöm a részletes leírást. Mindben igazat adok. Akkor ennyiből a nézőket is kitakarhatnám, mert a háttérben láthatóak és felismerhetőek. De mivel ez egy nyilvános rendezvény, sportesemény, ezért nem köthetnek bele, hogy látszanak a képen.

2023. márc. 22. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi erővel csukott szemmel kellene mászkálnunk az utcán hogy ne lássuk a rendszámokat.
2023. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi energiával a rendszámon egy karaktert meg lehetett volna már változtatni, és akkor ki van húzva a lehetséges okoskodók méregfoga. Kivéve, ha csillagászati kis eséllyel a megváltoztatott rendszám is ugyanezen márkájú, színű, stb autóhoz tartozik, hát az pech.
2023. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Túl van szerintem kicsit lihegve ez a rendszám takarás mizéria.


Eleve mégcsak nem is célirányosan az autót fotóztad, tehát az csak egy képbe bekerülő háttérszereplő, másrészt meg egy egyszerű ember számára úgyse derül ki a rendszámából semmi. Harmadrészt meg írtak valami olyasmit is a személyes adatnál mint fogalomnál, hogy akkor kell csak személyes adatnak tekinteni (adatkezelési szempontból), ha megvannak a feltételek kapcsolatot létesíteni az adat (a rsz.) és az érintettje (pl. a tulaj) között.


De még ha szigorúan nézzük, akkor is, mi a valószínűsége, hogy pont megtalálja a tulaj, és ha meg is találja, annyira felbosszantja magát, hogy kapásból bíróságra/rendőrségre rohan érte? Ez azért eléggé piti történet.


Szóval a lényeg, hogy egy ilyenért nem kell aggódni, kötekedők meg mindenhol vannak, voltak, és lesznek is, az ilyet el kell engedni a füled (ezesetben szemed) mellett... :)


/amúgy igen, én is észrevettem ezt pár híroldalnál, amit a 2-es válaszadó ír, hogy lassan már kb. alig van valami, amire nem lehetne ráhúzni valamit, hogy miért kell takarni. Főleg a police.hu-nál estek át vele a ló túlsó oldalára. Láttam már kamionon lévő narancssárga számos táblát (gyk: veszélyes anyag fajtákat jelöl) kitakarva, kedvencem még a Volánbusz logó (állami cég), és a Volánbuszok (céges, köztulajdonú, tehát nem privát jármű) rendszámának takarása..../

2023. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tömegrendezvényt látogatók a jelenlétükkel ráutaló magatartással beleegyeznek, hogy lefényképezhetik őket, és arcuk megjelenhet.

Tehát azt nem kell kitakarni. A rendszámnak szerintem nincs nagy jelentősége, de azért mégis.

A módosítás sem jó, mert azzal egy másik autó rendszáma lehet.

2023. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a #7 ez totális hülyeségeket ír.

Hátulról kezdve, én javasoltam a rendszám finom megváltoztatását, mivel annak csillagászatian kicsi a valószínűsége, hogy ugyanolyan márkájú, színű autó legyen úgy, hogy a rendszám csak egy számban vagy betűben különbözzön. És azt is odaírtam, hogay hát, ha bejön a csillagászatian kicsi esély, akkor az a pech. Ezek után ezt nem érdemes még egyszer leírni. :D

Az eleje meg szimplán nem igaz. Egyénre célzott képen akkor sem jelenhet meg, csak a közönség részeként. De azt meg, hogy az elkészült fénykép mennyire nem személyre szóló, azt utólag a bíróság dönti el, ha oda kerül a dolog.

2023. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egyénre célzott képen akkor sem jelenhet meg, csak a közönség részeként. De azt meg, hogy az elkészült fénykép mennyire nem személyre szóló, azt utólag a bíróság dönti el, ha oda kerül a dolog."

Dehogynem. Kb. elég gyakori, hogy egy koncertfelvételen kb. mutatnak egy snitt erejéig egy arcra hansúlyozottan mutatnak esetleg körülötte levő 2 személy között, hogy néz, énekel...

2023. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!