Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan ország, ahol nem...

Van olyan ország, ahol nem létezik túlóra?

Figyelt kérdés
Ahol a heti, havi óraszámon kívül nem zaklatják a munkavállalót, nem kényszeríthetik többlet munkára?
2023. márc. 25. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom pontosan törvényileg létezik-e. Bár sokszor hallom online svéd gamer társaimtól, hogy Norvégiában már lassan be fogják tiltani a munkát, mert már annyi pénze van az államnak, hogy szinte mindenkit már lassan az állam tart el.
2023. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Jamaica a tuti hely lazáskodni. Igaz a lóvé nem nagy, de délben már mindenki, még a főnökség is be van tépve a fűtől, ha akarnának se tudnának melózni, és hajnalig szól a reggie. Ez a neked való hely, xarjál mindenre, kocsira, lakásra, családra, nyugdíjra, mindenféle nyugati sznob dologra. Ott már meg van ami itt még csak tervben van, nem lesz semmid, de boldog leszel.
2023. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg sehol nem tiltják, de sok helyen kulturálisan nincsenek a halálra-dolgoztatásnak gyökerei. Ilyenek a déli mediterrán országok meg közép és Dél-Amerika.
2023. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Értelemszerűen ha olyan helyzet adódik, ami extra munkát kíván, vagy ha egy dolgozó kiesik, akit pótolni kell aznapra, azt nem lehet megtiltani.
2023. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2


Miért, te boldog vagy, hogy mások élősködnek rajtad egész életedben, heti 6 napot dolgozva?

Akinek jó képzettsége van, neki lehet a heti 40 óra is elég lenne, de nem dönthet úgy, hogy neki a kevesebb is elég, mert rákényszerítik a harácsolásra.

Ha harácsolni akar valaki, tegye, de nem lenne jobb, ha ő döntené el mennyit és meddig?


Sok 50+-os rokonom már nehezen bírja, ha lehetne nem is tennék.


Nyugdíjra meg vonnak járulékot, ezért fizetik az emberek.

Ha 40 évig túlhajtod magad, lehet meg sem éled.

Van ennek értelme?

A megtakarításaid amúgy is elinflálódnak.

2023. márc. 25. 14:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kedves barátom, én már lassan 40 éve a magam ura vagyok, annak minden nehézségével, kihívásával, és bizony olyan előnyeivel, amit nem pénzben mérnek. És ami a lényeg, boldog, és szabad vagyok (legalábbis így érzem)

Ajánlom figyelmedbe, Petőfi Sándor: A kutyák dala és A farkasok dala művet, és akkor kapiskálod miről is beszélek.

2023. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6


Nem alkalmazott vagy, gondolom.

A kérdés a munkavállalókról szól.

2023. márc. 25. 15:12
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Majdnem, munkavállaló vagyok, de vállalkozó. A kettő nem zárja ki egymást, mivel ha nem bűnözésből él valaki, akkor munkát kell vállalnia, és dolgozni.

Azért ajánlottam azt a verset, mert megragadja a problémád lényegét. Az alkalmazotti létnek is vannak előnyei, természetesen hátrányai is. Ha valaki vállalkozóként régebb óta dolgozik, akkor egészen más problémák adódnak, ami egyáltalán nem biztos hogy kisebbek a tiedénél. Sőt igazából egy vállalkozónál áll elő az a helyzet, hogy a hét 7 napból áll, és nem mindig van naponta 8 óra pihenésre.

2023. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8


Ha vállalkozó valaki, maga dönti el mennyit harácsol, a hasznot is magának termeli.

2023. márc. 25. 15:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vállalkozó, akkor is te döntöd el hogy mennyit harácsolsz, csak az esetek többségében alkalmazottként kisebb a rendelkezésedre álló keret, mint egy vállalkozónak. Persze, nem is kell melóidő után még ügyfeleket hívogatnod, számlákat rendezned, adóbevalláshoz papírokat szortírozgatni, alkalmazottak fizetését kigazdálkodni, meg egyéb dolgokat, amikkel egy vállalkozás általában jár.
2023. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!