Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyaralóban tulajdonostársam...

Nyaralóban tulajdonostársam zuhan az eladósodás felé. Jelent ez veszélyt rám nézve?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rokonok, csak közös rokonunk meghalt, tőle örököltük. El akarjuk adni, de most arra nagyon nyomottak az árak, illetve tart még 1-2 évig a szomszédságban egy randa, zajos beruházás, ami szintén nem segíti az eladást.


Sem én, sem tulajdonostársam nem akarjuk azonnal eladni, nincs ebben vita.

Azonban tőlem is kért már kölcsön... Ismerőstől pedig megtudtam, hogy egyre többeknek tartozik, telefonszámláját már nem tudja tuti fizetni, de állítólag az egészségügyi szolgáltatási járulékot sem (munkanélküli).


Nincs családja, egyedül él albérletben (de hogy ott is meddig tűrik?!), És semmi komoly vagyona.

Ez a közös nyaraló, ami a nevén van, ill. Van része még valahol egy építési telek én, de ez utóbbit már lehet hogy eladták.


Ha komoly adósságot halmoz fel, kerülhet veszélybe a nyaraló? Vagy esetleg rajtam, mint tulajdonostárs, behajthatják az ő tartozásait????



Sajnos mióta ilyen drágaság van, nem tudok félretenni, a korábbi megtakarításaim kevesek ahhoz, hogy megvegyem a nyaralóból a részét...


Örülnék a szakértő hozzászólásoknak, köszi!!



2023. márc. 25. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, max elárverezik az ő részét is, azon lesz elővásárlási jogod. De ha nem veszed meg, kaphatsz új tulajdontársat, aki lehet, megpróbál majd kitúrni.
2023. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Árverezés eszembe sem jutott, ez komoly? Azt gondoltam, csak olyan gond lehet igazán, hogy ha majd valóban eladni akarunk, akkor nem tudjuk, amíg ki nem fizeti az adósságot. De ez így még durvàbb.
2023. márc. 25. 22:13
 3/8 A kérdező kommentje:

Na mik a lépései annak, hogy árverezésre jussunk, és azt ki csinálja?


Meg a kitúrás.... Hogy tudnának kitúrni a jogos tulakdonomból?

2023. márc. 25. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Árverezni a teljes ár töredékéért szokás sajnos
2023. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
3: megszerzi a felét, majd pert indít közös tulajdon megszüntetésért, és kivásárolja a részed. Persze ha úgyis el akarod adni a részed, akkor ez nem nagy baj.
2023. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem ismerem a körülményeket de esetleg a nyaraló kiadása nem jelenthetne ideiglenes megoldást. Mint írod te sem állsz túl jól anyagilag, a társadnak még inkább szüksége volna némi bevételre, hogy rendezze az adósságait amíg munkát nem talál. Ha nincs kiadható állapotban, talán jobban megérné felújítani az mégsem akkora pénz mint a másik rész megvásárlása és így már hasznot is hozna idővel. Ki tudja mennyi ideig kell várnotok amíg jó áron eladható nem lesz. Az ismerősödnek pedig segíts munkát keresni, hogy mielőbb talpra állhasson ez a te érdeked is.
2023. márc. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Rajtad nem hajthatják be az ő adósságát. Az ő részének az árverezése valóban esélyes, ha odáig süllyed az adósságban, de ez számodra akár jó hír is lehet. Ha csak nem valami nagyon jó helyen levő nyaralóról beszélünk, akkor nem fognak érte tolongani azt árverésen, különösen ha csak résztulajdonról van szó. Így nyomott áron megszerezheted az ő részét is (erre ha más nem, kölcsönt veszel fel), majd amikor kizárólag a te tulajdonodba kerül, el tudod adni.


Másik megoldásként én is a nyaraló rendberakását tudnám ajánlani, bár nem tudom ez mekkora beruházás lenne? Innentől ki tudnátok adni és legalább nem vinné csak a pénzt.

2023. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig vedd meg tőle a részét, amíg a NAV az ingatlanra nem terheli az adósságot. Én így jártam, a tesóm külföldön van évek óta, a NAV felé fennálló adósságát ráverték a közös ingatlanunkra, amit eladnék, de így nem tudom.
2023. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!