Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén kit illet a...

Válás esetén kit illet a vagyon pontosan?(Többi lenn)

Figyelt kérdés

Ammennyiben a házaspár egyik tagja saját vagyonból (örökölt ingatlan eladásából) vett ingatlant, de azt a házastárs nevére is iratja (50/50 %ban), valas eseten a házastárs is részesül az ingatlanból?

Valahol azt olvastam, hogy ha az, akinek a pénze volt eredetileg be tudja bizonyítani, hogy az ingatlan az o saját vagyonából lett megvásárolva, nem köteles osztozkodnia a házastárssal, akkor sem ha mindkettőjük néven van az ingatlan.

Ezt hogyan befolyásolják a gyerekek? Hogyan befolyásolják az egyutt töltött évek?

Illetve ha nem is házasok, hanem csak élettársak es különvalas eseten mi történik?



2023. márc. 27. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Amennyiben be tudja bizonyítani, nem kell osztozkodni.
Mindig osztozkodni kell, akkor is ha nincs a házastárs néven az ingatlan.
Akkor sem mindig kell osztozkodni, ha nem tudja bebizonyítani, hogy az o pénzéből volt az ingatlan.
4 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

De miért kéne az ingatlan 50 %-át átíratni a házastárs nevére?!

Ha pedig volt olyan hülye, hogy megtette, akkor bizony megtette. Akkor a fele az övé a fele.

2023. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez biza olyan, mintha odaajándékozta volna az ingatlan felét. Esetleg lehet ügyvédet kérdezni, hátha van valami kiskapu, de nem sok esélyt látok.
2023. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A házasság előtti vagyon különvyagyon. A házasság alatt örökléssel vagy ajándékozással szerzett is. (De ha a másik fél ezt vitatja, akkor igazolni kell. Sőt, még örökléskor is más szabályok vonatkoznak az ilyen vagyontárgyakra.) És abban az esetben is különvagyon, ha mondjuk az öröklésből származó ingatlan helyett vett ingatlan már kettőtök nevére kerül. Ez esetben telekkönyvön kívüli tulajdont képez.
2023. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Az első két válaszoló rosszul tudja. Ez nem amerika, és nem a hollywood-i filmek alapján vannak a törvények.
2023. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
43%
Ügyvédhez fordulj.
2023. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"A házasság előtti vagyon különvyagyon. A házasság alatt örökléssel vagy ajándékozással szerzett is. (De ha a másik fél ezt vitatja, akkor igazolni kell. Sőt, még örökléskor is más szabályok vonatkoznak az ilyen vagyontárgyakra.)"

Ez igaz, de ha ezzel az egyik házastárs a másikra ajándékozza így a házasság alatt az ingatlan felét, és ezt bejegyzik a Földhivatalban, akkor felezve van, márpedig itt ebben az esetben erről van szó, ha jól sejtem. Különben miért írták volna át a felét a házastársra.

2023. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

#6: Az hogy kinek van a nevén egy ingatlan, nem biztos, hogy egyezik azzal, hogy az kinek a valós tulajdona. Pont ezért vannak a perek, hogy a valós tulajdoni arányokat tisztázzák. Nézz utána a dolognak, úgy hívják ezt, hogy telekkönyvön kívüli tulajdon.

De vegyünk egy tipikus példát. A házaspár vesz egy telket közösen, közös pénzből amit 1/2-1/2 arányban bejegyeznek. Majd a férj örököl egy házat a nagymamájától, majd ezt eladja és ebből a pénzből építkeznek a telken. Ez esetben egyértelmű a vitás jogi helyzet, hiszen a férj nem ajándékozta sosem oda az örökölt pénzt a feleségének, de még ha megtette volna is, akkor is fennállna az érdemtelenség. Ez esetben egyértelmű, hogy a feleségnek csak a telek értékének a fele jár, a többi a férjet illeti.

2023. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Élettársi kapcsolat esetén nincs ilyen, ott külöönvagyon van, kivéve a bejegyzett élettársi kapcsolatot. A gyereke ezt nem befolyásolják, azt viszont igen, hogy ki maradhat a házban, mert hiába a férjé a ház, ha a feleségnek ítélik a gyerekeket, akkor bizony az asszony maradhat a gyerekkkel a nagykorúságukig, de ez esetben lakáshasználati díjat kell fizetnie a férjnek. Ezt megelőzendő érdemes házassági szerződést kötni, ami mindkét fél érdekét szolgálja, meg aztán azért is jó, mert ha ez egyik fél a másik tudta nélkül adósságot csinál, akkor nem viheti el a végrehajtó a teljes vagyont, hanem csak a felét.
2023. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem a meglevo ingatlant írta a nevére, hanem a férj örökölt házasság után, es vásárolt egy telket rajta egy kicsi hazzal, es ezt a felesége es sajat nevére iratta(a nagy szerelem hevében...).Majd lettek gyerekek, es a feleség az első években otthon maradt, nem keresett pénzt.Ezalatt építettek egy másik nagyobb hazat a telekre amit nyilván a férj finanszirozott. Ennek fényében lennek kíváncsi, hogy az osztozkodás hogy van.Illetve akkor, ha például ugyan ez történik csak nincs házasságkötés.

Ezért kérdeztem, hogy mi torkenuik ha vannak gyerekek stb.

Mert ugye amit az anyuka otthon marad a gyerekekkel nem tud pénzt keresni, az apuka igen es tud az ingatlanba invesztálni, de az anyuka nem.

2023. márc. 27. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak példát írtam. A leírtak alapján viszont csak egy része lesz különvagyonnak tekinthető. Az, amit a férj keresett, amíg a feleség otthon volt a gyerekkel, nem lesz különvagyon, az közös marad. Viszont az örökölt összeget levonhatja, az nem válik a közös vagyon részévé.
2023. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!