Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben jogosan vennék...

Ilyen esetben jogosan vennék el a telefonomat / iratomat? (iskola)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az iskolában, ahová járok szokás az, hogy aki késik, annak a portán elveszik a személyes iratokat és vagy visszaadják, vagy nem.

Az imént is így történt, kb. 200 diák személyes iratát vették el, mert késtek. Az indok nem érdekelte őket.


Azzal nem foglalkoznak, hogy esetleg a vonaton/buszon az ellenőr kérheti a diákigazolványt. Simán meg is büntethetnek.


Ha jól tudom, akkor jogilag a személyes iratokat csak hivatalos személy kérheti el. De ő is csak elkérheti, nem veheti el tőled. Ez így van?


Illetve: Az iratok mellett a telefont is le kellene adni a portán, gondolom ezzel akarják büntetni a diákokat.

A telefonnal ugyanez a helyzet, nem? Mármint, elkérni elkérhetik, de, ha nem adom oda, azzal nincs semmi gond. Személyes tárgynak minősül, nem vehetik el csak úgy.


Nem feltétlen a telefon és a személyes irat érdekel, szimplán nevetségesnek tartom, hogy ilyenekhez folyamodnak, gyerekes viselkedés és semmi értelme ezeknek, de, ha esetleg velem is előfordulna ilyen, akkor jó lenne tisztában lennem a dolgokkal, mármint így a jogokat tekintve.



2023. márc. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Ha azt mondom hogy nincs nálam telefon akkor megmotoznak vagy mit csinálnak ?

Durva egy iskola lehet.

2023. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
100%
Az irataidat nem vehetik el, a telefon az már bonyolultabb, ha benne van az iskolai házirendben, hogy elvehetik, akkor az iskolában tartózkodás idejére elvehetik, de kifelé vissza kell kapnod.
2023. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A személyes iratokat nem vehetik el. Annak mindig nálad kell lennie, bármikor igazoltathat egy rendőr, teljesen random is.


A telefont ha jól tudom elvehetik, de vissza is kell adniuk. Erre ne vegyél mérget, nem vagyok benne biztos :DD

2023. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerezz néhány régi kiselejtezett telefont és azt add le.
2023. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes irataidat csak a hatóság veheti el.

Az iskola ilyet nem tehet.

Ha (bárhogyan is) kényszerít az irataid átadására, azzal elköveti a VISSZAÉLÉS OKIRATTAL bűncselekményét.


Szerintem legközelebb nyugodtan mondd a portán, hogy max. megmutatod, de NEM ADSZ ÁT semmilyen igazolványt, személyes iratodat az iskola dolgozóinak, ha bármi bajuk van, hívjanak rendőrt, neki szívesen átadod.

Le fognak csendesedni...


A telefon viszont más ügy. Az benne lehet a házirendben.

De ha el is veszi, csak az oktatás idejére veheti el, egyébként vissza kell adnia.

2023. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okiratokat csak hivatalos személy veheti el. Mond meg,hogy nem adod át és hívod a rendőrséget ha erőszakoskodnak. A telefont csak úgy vehetik el,hogy nap végén vissza adják. Ha nem az lopás.
2023. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Iratot nem vehetik el, s főleg nem úgy, hogy a tanórák után nem adják vissza.


A telefon a belső szabályzat alapján van, de azt se tarthatják meg az órák lejárta után.



Amúgy milyen iskola ez?

Sose ment még egy szülő se reklamálni, hogy hívni akarta a gyerekét, mert nem ért időben haza, s nem tudta, mert elvették a telefonját, a buszról meg leszállították valahol a határban, mert nem volt bérlete?

Vagy hogy miért nem érdekli őket, ha egy gyerek önhibáján kívül késik valahonnan? Nálam 4 évnyi ingázás alatt volt, hogy a busz nem akart beindulni a nagy hideg miatt, annyi hó esett, hogy nem tudott megtérni s menetirányba állni, s egyszer még füstölni is elkezdett. Volt olyan, hogy egy pásztor úgy döntött, hogy a juhait épp reggel hajtja át a főúton, amitől a forgalom totál leállt. Voltunk beszorulva ködben direkt indokolatlanul lassan araszolgató rendőrautó mögé. (Tudták, hogy nevetséges az a sebesség, de előzni nem lehetett) Meg elszabadult, úton vágtató lovat is láttam. Ezek meg csak a durva esetek. A sima buszlerobbanásokat, útjavításokat meg se említem...

2023. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!