Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 7 évig dolgoztam egy munkahely...

Csepregi21 kérdése:

7 évig dolgoztam egy munkahelyen, most a tavalyról áthozott szabadságomat töltöm, 3 hét. Ezalatt elmentem egy másik céghez dolgozni. És mi van ilyenkor? többi lent. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem hogy felmondok a régi melóhelyen, de nem mennek bele a közös megegyezésbe, pedig írásban ezt kértem is,hanem le akarják dolgoztatni a 30 napot, amire a jobb munkahely miatt már nincs lehetőség. Igazolatlan hiányzás miatt úgymond kirúgnak...gondolom. Mivel jár ez? Mire kell számítanom?

2023. márc. 30. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Kártérítést kérhetnek tőled a le nem dolgozott munkanapok miatt. Talán közölnöd kellett volna az új hellyel, hogy van felmondási időd.
2023. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk 2 napot nem dolgozok le, mi a kártérítés?
2023. márc. 30. 21:05
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kapsz végkielégítést.
2023. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az meg nem érdekel. Akárhányszor jeleztük hogy kevés a pénz, mindig az volt a válasz hogy "itt ennyi, ha nem tetszik el lehet menni ahol jobb a fizetés", most léptem errefel meg szórakoznak a 30 napon. Nem érdekel a fegyelmi sem, az új munkáltatómnál néztem ezt a helyzetet, hogy valószínűleg a papírjaimra lesz egy pár sor írva. Azt mondta hogy ennek tudatában nem érdekli, viszont a munkámmal meg van elégedve nagyon is és számít rám.
2023. márc. 30. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Igazolatlan hiányzás miatt maximum rendkívüli elbocsátás lehet. Ez annyit jelent, hogy nincs végkieg és a le nem dolgozott napokat nem fizeti ki a cég. Szó sincs semmiféle kártérítési marhaságról.
2023. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért te sem vagy komolett kérdező. Gondolom nem logisztikai területen vagy mert a szervezés látom nem megy
2023. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5: Ne terjessz marhaságokat, ha nem értesz hozzá.


A jogszabály kimondja, hogy a munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni. A munkavállalói felmondás ideje 30 nap, kivéve, ha a felek vagy kollektív szerződés ennél hosszabb időtartamot határoz meg. A fentiek helyett a munkáltató követelheti a fenti, távolléti díjakat meghaladó kárának megtérítését is.

2023. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
58%
Még mindig az a legtisztább ha mihamarabb elmondod az új helyeden, hogy ez a helyzet. Nyilván ezt nem utólag kellene közölni de ha rugalmasak és fontos vagy számukra akkor kivárják a felmondási időt, a legtöbb cég számol ezzel. Valamit majd mondanak, neked pedig most már az ő feltételeik szerint kell lépned akkor is ha ez számodra kedvezőtlen lesz, hacsak nem akarsz két szék mellett a földre ülni.
2023. márc. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 Ne akarj jogot értelmezni ha nem értesz hozzá.


Az MK szerint a felmondási időre ugyan úgy jár a fizetés, mint rendes munkaidőre. Ezt a bért a munkáltató köteles kifizetni és ezt az összeget követelheti vissza amennyiben a valóban megtörtént a kifizetés.

2023. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Tevedsz 9es. Ha nem dolgozta le nincs mit visszafizetni mert ki sem fizetnek semmit. Ugyanakkor kart okozhat a magatartása a cegnek. Pl fel kell venni uj embert akit be kell tanitani es aki nyilvan nem ugy dolgozik meg.


A munkavállalói felmondas epp ugy vedi a munkaltatot (felmondasi ido) mint a munkavallalot a munkaltatoi felmondas.

2023. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!