Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halál esetén mindenképpen...

Halál esetén mindenképpen értesítik a hozzátartozókat?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt megszakítottam a teljes családommal a kapcsolatot.

Szó szerint mindenkivel. Messze költöztem, de országon belül maradtam. Ha meghalok, értesíteni fogják a hozzátartozóimat ? Még azt se akarom, hogy tudják, meghaltam. Ez esetben mit ír elő a törvény ? Szerencsére nem vagyok halálos beteg ( lekopogom ) de bármikor elüthet az autó, ráeshet a fejemre a tégla, és azért jó lenne tudni, lehetséges e az ellen fellépni, hogy erről a hozzátartozóim értesüljenek.



2023. ápr. 4. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem. A párom sem kapott semmi értesítést, mikor meghaltak a szülei.
2023. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


De valakinek el kell temetnie az illetőt. Ha nincs senki aki jelentkezik, mert az illetőnek pl párja sincs épp akkor, akkor előbb utóbb a holttestet valakinek rendeznie kell mert a hullaházban nem maradhat örökké.

2023. ápr. 4. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Rokonom mikor meghalt a rokonokat felkereste a temetés miatt a rendőrség külföldön.
2023. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Megpróbálják felkutatni azokat, akik örökölnek utána ill. akik kötelezhetők az eltemettetésére.

Ha te, kérdező, egy gyermektelen, egyedülálló ember vagy, és élnek a szüleid, testvéreid, akkor megpróbálják őket felkutatni.

Ha senkit nem tudnak felkutatni, akkor az önkormányzat temettet el, és az államé lesz, ami a tiéd volt.

2023. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Valakit mindenképp próbálnak értesíteni.

Ha a halálesetkor voltak nála iratok (például lakcímkártya), akkor első körben ott próbálkoznak a szervek. Ez azért is fontos, mert valakinek azonosítania kell az elhunytat, hogy tényleg ő-e az. Persze van, amikor sokkal nehezebb beazonosítani a hozzátartozókat, van, amikor egyenesen lehetetlen. Ha valaki bejelenti egy személy eltűnését, akkor talán össze tudják kapcsolni a két esetet.


De nem fognak minden egyes hozzátartozót felkeresni a halálhírrel, a törvényes örökösöket (végrendelet esetén az abban szereplőket is) viszont mindenképp megpróbálják felkutatni.

2023. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovacs magdolna2 ***** válasza:
2023. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%
Azt esetleg megtudhatjuk, hogy mi volt az oka ennek a nagy gyűlöletnek, ami benned kialakult?
2023. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!