Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi személy lesz minden...

Jogi személy lesz minden társasház, a 2021. évi XCII. törvény 2023. július 1-jén lép majd hatályba, de ez mit jelent majd a gyakorlatban, ránk tulajdonosokra nézve?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Egy jogasz baratom az mondja,hogy a Társasház érdekérvényesítésének erősítése a cél , mert eddig nem lehetett tulajdona , viszont perelhető volt. A tulajok saját lakásait nem fogja érinteni ,az lehet , hogy valami a közös tulajdonból pl tetőtér átkerül társasházi tulajdonba.


En beleolvadtam a torvenybe es nem jutottam el idaig,h ez a tartalomeljusson az agyamig.


De mi is varjuk a hozzaszolasokat.


Egy demokraciaban,nem nekunk kene errol szavazni???


Egyszeruen hoznak a fejunk felett egy torvenyt??

2023. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent, például azt, hogy adóalany lesz. És ez a státusz azt jelenti, hogy az a gyakori, kényszerű eset, mikor jattot kell adni, hogy egy munka rendesen el legyen végezve, büntethető adózási szempontból.


Ez a rendelet az abszolút központosítási cél része, a tökéletes és megtámadhatatlan ellenőrzés és önkényes büntetés eszköze. A tulajdonosnak meg nő a közös költsége.


Ezen kívül még számos más dolgot is jelent, ami a közös képviselő nyűge lesz, ha az házkezelő, emeli a díját, ha tulajdonos és nem bírja, lemond, egyszóval a tulajdonos részére mindenképpen költségnövelő tényező, a többi problémát csak pénzre konvertálják és a tulajdonos fizet.


Miért, nem ezt jelenti számos más módosítás is? Ami bonyolultabb, azzal több a munka, amit mindig a tulajdonos fizet, ugyanakkor ezáltal jobban ellenőrízhető is. A magánéletben még nem tűnt fel?

2023. ápr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az érdekelne ezzel kapcsolatban, hogy a lakásom saját tulajdon marad-e, el tudom-e a későbbiekben adni ha úgy döntenék?

A facebookon olvastam erről, olyan válasza érdekelne aki tényekkel tudna szolgálni.

Köszönöm.

2023. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem is nagyjából ez érdekelne legfőképpen, hogy mennyiben befolyásolja például az adásvételt vagy milyen plusz kiadásokat jelent majd. Egyelőre nekünk hallgat a témában a közösképviselet. Az eddigi válaszokat köszönöm.
2023. ápr. 11. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de én úgy értelmezem ezt az újdonságot, hogy a társasházak a jövőben a lakásszövetkezetekhez válnak hasonlóvá.

A nemzeti lakásállomány 7,5 százaléka most is lakásszövetkezeti lakás, amelyekben 750-800 ezer ember él. A lakásszövetkezet egy cég, amely a cégeljárás és a cégnyilvántartás alanya, tehát egy önálló jogi személy, melynek jogai lehetnek, és kötelezettségeket szerezhet. Saját vagyona van, így nem fordulhat elő, hogy nincs pénz egy váratlan, nagyobb meghibásodás esetére. Ezzel ellentétben a társasház mindig csak azzal a pénzzel gazdálkodhat, amit a tulajdonosok befizettek és megtörténhet, ez nem elég a hirtelen felmerülő munkákra.

Az meg, hogy magánlakások tulajdonjoga elvész, egy interneten terjedő nettó baromság. Annak idején a 300 forintos vizitdíj bevezetése ellen kis híján felkelés robbant ki. Gondoljunk bele mi lenne itt, ha több százezer tulajdonostól akarnák elszedni a 15-50 milliós lakását, ami sokaknak egy élet munkája árán jött össze. Lángolna még a Parlament is.

2023. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem 5-ös neked van igazad és tényleg nem akarják elvenni az emberek lakásait. 😕 Én ma olvastam erről elösször, és mit ne mondjak kissé ledöbbentem.

Jó lenne ha adnának ki erről valami érthető és részletes tájékoztatást.

2023. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Úgy hallottam: "társasházakat kötelezni fogja arra, hogy jogi személlyé alakuljanak, éppen úgy, mintha egy céget alapítanánk.

Ez azzal fog járni, hogy a lakók, (ebbe mindenki beletartozik, aki saját tulajdonú lakásban él) alapításkor beadják a lakásukat a társasházi vagyonba (éppen úgy, mint Kft. alapításkor beteszed a törzstőkét a saját megtakarított vagyonodból).


Ennek az a következménye, hogy onnantól kezdve a lakás nem a te tulajdonod lesz, hanem a társasházé, így te csak használati joggal fogsz rendelkezni"

2023. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

A magántulajdont nem érinti az új szabályozás.

[link]

2023. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi így már teljesen érthető.
2023. ápr. 14. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem el akarják venni a lakásokat, klaus sváb azt mondta fel kell számolni a magántulajdont............De ne legyen igazam azt kívánom.....Minden esetre a fúrt kutak adóztatása sem jó jel.
2023. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!