Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptál már komolytalannak...

Kaptál már komolytalannak tűnő fenyegetést, ami később be is váltottak?!

Figyelt kérdés

Külföldi munkahelyemen kaptam ilyen komolytalan, abszurdnak tűnő fenyegetést.

A lényeg hogy elválaltam egy másik, jobb poziciót amire más is pályázott, így szereztem magamnak egy ellenséget is aki kb apám lehetne, ez miatt utál engem és munkahelyen kívűl elégtételt vett 😮‍💨. Én viszont nem csináltam semmit utána és szerencsére annyiban is maradt a dolog.

Odahaza történt valakivel hasonló?



2023. ápr. 12. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:
69%

Nem munkahely, hanem iskola volt (érettségi utáni OKJ képzés, nappali tagozat). Én 26 voltam, mert spóroltam magamnak annyi pénzt korábban, hogy el tudtam menni suliba nappalin is akár. Az osztálytársaim 18-19 évesek voltak.


Ezen a képzésen voltak osztályon belül betöltött pozíciók, mint egy munkahelyen. Úgy képzeld el, mint régen a "hetes", csak ez 2 évre szólt.

Valaki az osztály infóáramlásáért felelt, valaki gazdaságis volt (kollégium, bejárás, kajáltatás), a harmadik meg az oktatási anyaggal, gyakorlattal, jegyzetekkel stb-vel kellett logisztikáznia.

Nagy hülyeség, mi? Én se hallottam még ilyenről azelőtt, hogy egy diák, aki már igazából felnőtt pár ezer forintért dolgozzon még képzés után... Na mindegy, mivel nekem volt már pár munkahely a hátam mögött, nem az iskolapadból jöttem, mint a többiek, ezért én is kaptam egy pozit. Nem akartam, de kaptam.

Az egyik 18 éves kis takony pedig szintén kapott egy enyémnél "jobb" beosztást, amit természetesen nem tudott végig, normálisan csinálni, ezért elvették tőle azt.

Azután velem csináltatták meg az ő feladatkörét is, az enyém mellett (tudom, palimadár vagyok, de úgy voltam vele, 1 évet már kibirok).


Ez a gyerek a fejébe vette, hogy én az ő beosztására pályáztam biztos (megj.: Ja, a hátam közepére......) és hogy engem ki kell onnan túrnia. Mármint az iskolából.


Végig olyan dolgokat csinált 1 even keresztül, amit állandóan rám próbált kenni az anyagi károkozástól a hamisításon át mindennel próbálkozott. Volt, hogy bántalmazott is ez az ember.

Egyszer annyira jól keverte a lapokat, hogy majdnem tényleg ki is dobtak felnőttképzésről. Egy olyan dolog miatt, aminél ott sem voltam. :D


Érdekes, engem tudtak cs3szegetni, de ő neki sose néztek rá a körmére. Vagyis egy idő után tudták, hogy ő csinálta a fesztivált, de senki nem penderítette ki ezt a gyereket az intézményből, mert hát az ő rokona a..... (Nem tudom ki, de gazgag, befolyásos családból jött. Biztos onnan hozta a stílusát is).


Hogy felnőttként miért nem vertem félholtra ezt a hülyegyereket? Pontosan ezért. Még annyit kapnék érte, mint egy rendes emberért. Inkább védekeztem, a családomra gondoltam, és arra, hogy a végén lesz egy tök jó szakmám, majd túl leszek valahogy az iskolán.


De hogy én felnőtt emberként még egyszer nappali tagozatra menjek, akár OKJ, akár Egyetem... Soha többet. Gyerekek közé még egyszer tuti nem...

2023. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!