Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csináltatott most újabban itt...

Csináltatott most újabban itt valaki TAJ vagy adókártyát és ha igen akkor milyenek voltak a tapasztalataitok a kártyák gyorsaságának kiadását és/vagy postán való megérkezését illetően ?

Figyelt kérdés

Magyarán szólva meddig tartott az hogy ( pl ) megérkezzenek a kártyák postán , illetve kellett e aláírjatok valamiféle kézbesítésről szóló dokumentumot amikor átadta nektek a postás a kártyákat ?


Az utóbbi dolog azért érdekel mert én azt tapasztaltam hogyha ilyen aláírásos módon küldenek ki neked valamit akkor fel kell készüljél arra hogy otthon legyél , mert különben pluszban el kell menjél a postára ezzel foglalkozni ...


Egyébként meg előre kösz a leendő válaszokért !



#posta #kézbesítés #okmány #TAJ kártya #adókartya #okmány csináltatás
2023. ápr. 12. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel sem a színe sem a betütípusa nem volt választható, ezért a többi részlet már nem is érdekelt...
2023. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
Milyen dokumentumokat szeretnél aláírni??? Nagy kaland ha be kell menni a postára, bemész és kész...
2023. ápr. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ám azt megkérdezhetném hogy kb mennyi időbe került az hogy elküldték neked a kártyákat , illetve hogy alá kellett e írjál valamiféle papírt amikor kijött hozzád a postás ?


Egyébként meg kösz a válaszért !

2023. ápr. 13. 04:24
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es ,


Amikor az idén új személyit csináltattam magamnak akkor kijött hozzám egy postás , aki aláíratott velem egy kézbesítésről szóló papírt mielőt átadta volna nekem a személyimet ...


Lényegében arra vagyok kíváncsi , amellett hogy meddig tart manapság az hogy elküldik neked az újonnan csináltatott TB és/vagy adókártyát , hogy kell e aláírni egy kézbesítésről szóló papírt amikor kiküldik neki az okmányokat ...


Mert ha igen akkor ezt jó tudni hogy ( pl ) ne utazz el abban az időintervallumban , mert már jártam úgy hogy egy 2 héttel azelőtt nekem kiküldött csomagot kellet átvegyek a postán , ami nem volt a legkellemesebb tapasztalat ...

2023. ápr. 13. 04:32
 5/8 BlackSword ***** válasza:

Amire te gondolsz az a tértivevény... amit alá kellett írnod az a kézbesítő lap... elő szokott fordulni, de ritkán...


Mivel hivatalos irat, így a megérkezés napján kell megpróbálni a kézbesítést, majd 5 munkanappal később újra (az értesítőn rajta van, hogy mikor lesz... azon a napon ne menj be érte a postára, mert a kézbesítőnél lesz) a többi napon érvényes okmányokkal átveheted az értesítőn megjelölt helyen...

2023. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ám szerinted , a saját személyes tapasztalatodból kiindulva , az mennyire gyakori manapság hogy tértivevényes módon küldik ki az embernek az újonnan csináltatott TAJ vagy adókártyát ?


Egyébként meg kösz a válaszért !

2023. ápr. 13. 23:45
 7/8 BlackSword ***** válasza:

Személyes tapasztalat az, hogy 150%, hogy hivatalos irat, ergo tertis... Nem szólnak előre, csak becsenget a kézbesítő...

Ha otthon vagy átveszed, ha nem, kapsz egy értesítőt...

Ne gondold túl...

2023. ápr. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer kösz a válaszért !
2023. ápr. 15. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!