Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanúvallomás megtagadható,...

A tanúvallomás megtagadható, ha nekem abból kellemetlenségem lenne?

Figyelt kérdés

Exférjről van szó. Már a házasságunk alatt is sok tisztességtelen dolgot csinált az üzlettársával (bár ezekbe csak részben láttam bele). Váláskor a pénzét természetesen vitte; nem óhajtott sem vagyonmegosztani, sem adózni utána.

Most a volt üzlettárs felesége (válnak ők is) kiborította a bilit.

A két Mr. Üzletember közül a volt üzlettárs a Nagykutya.

Nem szeretnék se rágalmazási pert a nyakamba, se azt, hogy megfenyegessenek, ha nem hallgatok.

Szeretnék ebből kimaradni.


2023. ápr. 13. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak ha rád nézve terhelő.
2023. ápr. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"ezekbe csak részben láttam bele"

Tanúvallomásban csak olyat mondj el, amiben biztos vagy, hogy az említett jogkövetkezményeket elkerüld. Amit csak "sejtesz", amiben csak "hiszel", amit csak "úgy gondoltál", vagy amit csak "meséltek", azt nem tudtad, ekkor a nem tudom, nincs információm a jó válasz. Ha valami régen volt, homályos, ott pedig a "nem emlékszem már hogyan történt". Magadra vagy törvénx szerinti hozzátartozódra terhelőt mondani nem vagy köteles (de mondhatsz, és ha mondasz, az felhasználható!).

2023. ápr. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Hát nem fogok semmire emlékezni.

Nekem ő már nem hozzátartozóm; elváltunk.

2023. ápr. 13. 06:59
 4/5 anonim ***** válasza:
A tanuvallomástételt mint eljárást nem kell megtagadni (nem ajánlott) viszont semmire sem kötelező emlékezni, és mivel a félrevezetés ismétcsak negatív megítélésű így az egész tauvallomásod lehet annyi is, hogy "sajnos egyszerűen nem emlékszem semmire" ÉS PONT.
2023. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég fura, hogy téged kértek tanúnak, neked nem kell tudnod, ami a válásod után történt, amik meg előtte, az most hogy jön a mostani válóperhez?
2023. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!