Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor ha valakit...

Mi történik akkor ha valakit leöntök energiaitallal vagy szénsavas üdítővel?

Figyelt kérdés

Például kötekednek, lökdösés-dulakodas és így próbálok védekezni.

Tehát nem kés, nem paprikaspray hanem energiaital/kóla amivel arcon locsolom. Így elvileg nem tudják a testi sértést rám húzni, igaz? El tudnak itélni ebben az esetben valamiért?



2023. ápr. 17. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem energiaitalos/üdítőitalos lesz, ennyi történik. De amúgy lehet, hogy a nézeteltéréseidet nem így kellene rendezned. Próbálj tartózkodni a tettlegességtől és érvelni! Sokat tud segíteni ha megpróbálod megértetni a másikkal, hogy miért gondolod azt amit!
2023. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Dulakodásba keveredsz. Még akkor is, ha téged vernek össze és rugdosnak meg a földön. A hatóság meg ezután „nagy” erőkkel elkezdi nyomozni a lehetséges tetteseket. Ha netán egy évtizeddel később elő is kerülnek, akkor tagadni fognak mindent (ők többen nem azt látták, mint te egyedül), sőt még téged fognak azzal megvádolni, hogy egyiküknek elrontottad a „nem-lopott” telefonját a ráöntött üdítő segítségével.

Ha meg vagy akkora karatemester, hogy nem téged vernek össze, hanem te őket, akkor a hatóság az eset után kb. 1-2 órával fel is fog téged keresni személyesen. Ekkor bezzeg nem dulakodás miatt fognak kihallgatni, hanem brutális kegyetlenségből elkövetett emberölési kísérletek megalapozott gyanúja miatt.

Hidd el, egyik verzióval sem jársz jól… :/

2023. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Semmi
2023. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hohó. Régen a gyerek fenyegetett, kiabáltam, hogy takarodjanak el. Egy kancsó csapvízzel hidegvízzel lelocsoltam. A 3. emeletről öntöttem le, rá is ment, de nem az öszes, kicsit vizes lett a pulcsija. Feljött, berúgtaaz ajtónkat, meg kellett csináltatni. Feljelentettük és garázdaság/rongálás miatt rendőrségen ügy lett belőle. Egy idő után engem is meggyanúsítottat garázdasággal, mert a vizet kiborítottam másra és ezzel megbotránkozást okoztam. Megvizsgált szakértő orvos is és az lett a vége, hogy az ügyészség megszüntette ellenem az eljárást, mert indulatomban öntöttem le vízzel, és így nem ítéltek el, vádat sem emeltek, csak egy ideig gyanúsított voltam. Őt viszont elítélték garázdaság/rongálás miatt. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd hogy sima vízzel leöntesz valakit, garázdaságért elővehetnek.
2023. ápr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, garázdaság elméletben. Gyakorlatban pedig az ilyenekből nem lesz ügy. Ha a kérdezőt nem jelentik fel, akkor lett belőle valami? Semmi. Tehát igazam van? Igen. Ennek alapján jó, hogy lepontoztak.


De akkor tessék, és akkor nem pontoznak le:

Garázdaság, nem minősítő körülmény így elsőre legalábbis. Elméletben 2 évig terjedő, reálisabban ezesetben max pénzbírság.


Még egyszer mondom a gyakorlatban viszont semmi.


4-es: az emeletről való vödör víz leöntés szintén ártalmatlannak tűnik, de egy nagyon kicsit valóban megbotránkoztatóbb, illetve veszélyesebb. Gyakorlatban viszont kaptál érte pénzbírságot? Feltételezem, hogy nem. Tehát lett belőle bajod? Nem.

2023. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

5.

Azért pontoztak le, mert hülyeséget irsz! Önvédelem nem garázdaság!

2023. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tönkretett holmijai miatt gondolom kérhet kártérítést.
2023. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.

Ha önvédelem,akkor nem kérhet semmit, sőt...

2023. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!