Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után el tudja perelni...

Válás után el tudja perelni az apuka a gyereket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon el vagyok keseredve. 2 éve elváltam, a felügyeletet megkaptam, apuka kapott láthatási jogot, 2 hetente ott tölti a hétvégét. A helyzet a következő. A jelenleg 5 éves kisfiamat minden második hétvégén elviszik, de nem apuka hanem a nagyszülők (apuka részéről) ők is hozzák haza, és velük is tölti az ott töltött ideje nagy részét. Apukával nem beszélünk mióta új családja van, mert a menyecske féltékeny. A kisfiam nagyon szereti a nagyszüleit és ők is őt, ezért nem volt kifogásom ellene , hogy ha ők viszik hozzák, sőt jobb is neki ott mint apukával, több figyelem, törődés, szeretet. Legalábbis eddig ezt hittem. De most már kezdem azt érezni, hogy a nagyszülők ellenem hangolják, amikor haza hozzák mindig olyan hideg velem és a párommal, akit egyébként imád. Át vette az ok szokásaikat, úgy beszél mint ők, és ha kijavítom bizonyos szavakban, akkor megharagszik. És még sorolhatnám. Én mivel a gyerek érdekeit, lelki világát tartom szem előtt, nem akarom el perelni tőlük, bár jogos lenne, mivel apuka kellene látogassa de nem teszi. Viszont már fenyegettek azzal, hogy amikor a gyerek betölti a 10 évet akkor el veszik tőlem, mert akkor már ő is dönthet. És szerintem már el is kezdtek ezen dolgozni. Biztos minden féle módszerrel magukhoz édesgetik. Itt velünk mindene megvan, szeretjük, törődünk vele, érzelmi stabilitástol elkezdve minden, amiben ott jobb lehet neki az max annyi, hogy biztos minden meg van engedve. Nagyon aggódom, nem akarok ugyanazzal visszavágni amivel ők. Tehát lényegében nem is az apuka lenne az aki el akarná venni, max őt használnák fel. Szerintetek van esélyük? Figyelembe veszik a bíróságon azt, hogy esetleg a gyerek manipulálva van?

2023. ápr. 17. 22:15
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

1-es: honnan tudod miért vált el? Lehet megcsalta az ex, az is lehet ő vált el, de igazából lényegtelen.

Kérdező, szerintem nem lehetséges hogy ővék legyen a felügyelet, de nem vagyok otthon a témában

2023. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Azon nem aggódnék a helyedben hogy apuci az új bige mellé vinni akarja a gyereket. A nagyszülökkel ellentétben nem engedném el, a gyereket meg leültetném, és megkérdezném mi van, ugyanis egy öt évessel már lehet beszélgetni...
2023. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Azért ez nem úgy van, hogy a 10 éves gyerek dönt. Ha odáig fajulna a dolog, hogy a nagyszülők nevében az édesapa kérvényezi az új gyermek elhelyezést, a gyerek akkor sem dönthet.A bíró beszélgethet vele, és elmondhatja, hogy hol szeretne élni. A bíró ezen felül megnézi mindkét szülő helyzetét, és a bíró dönti el.Ha nálad a gyermek jól elvan, nincs sem testileg, sem érzelmileg sérülve, akkor az apukának nem sok esélye van, ha a gyermek a bírónak elmondja őszintén, hogy voltaképpen az apjával alig találkozik, mert a nagyszülőknél van. Nagyszülőknek meg nem sok esélyük van gyermek elhelyezési ügyben ha a szülők normálisak.
2023. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Elperelni nem tudja, max akkor ha anyánál nincsenek meg a megfelelő körülmények, akkor lenne esélye hogy hozzá helyezik, máshogy nem.
2023. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként jelezni kellene a hatóságnál, hogy a gyerek a "láthatásokat" nem az apjánál tölti. A nagyszülőkkel pedig leülni beszélgetni, hogy te békét szeretnél, de ha telebeszélik a gyerek fejét hülyeségekkel akkor nem fogod elengedni a gyereket csak a nagyszülői láthatás idejére (ez külön bírósági eljárás).
2023. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 L.. István ***** válasza:
94%
Azt a részét nem értem, hogy nem a nagyszülőknek van láthatási joguk (van olyan is), hanem az apának. Ha nem ő jön érte akkor a gyerek marad és kész.
2023. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Apukaval nem lehetne irasban pl. kizárólag e-mailben kommunikalni? Akkor nem.lenne fwltekenyseg. Targyilagos, rovid tavirati stilus, udvarias megszolitasokkal. Amit az apuka jelenlegi parja is ha elolvas nem talal benne semmi kivetnovalot. Ne tegyel fel henne semilyen nyitott kerdest mint a hogy vagytok, hogy telt, szamolj be rola stb.

Valahogy igy: Szia Imre! Hetveegere akkor 7re johetsz Mariskaert. Vasarnap este 8ra varom.vissza.

Lesz nala egy potnadrag amit kerlek hozzatok vissza vasarnap, akkor is ha koszos. Koszonom.

Ha elutaztok valahova jelezd hova.

udv...


De hat leginkabb azzal kellene kezdeni, hogy atgondolod miert is tartod logikusnak higy nagyszulo ellened hangolja a gyereked es miutan ellened hangolta az ot még hetvegen se maganal tarto apuka majd elperli es nala fog elni kis mostohaporontykent a feltekeny feleseggel? Szerintem ez irrealis. Tehat kar aggodnod.


Inkabb arrol van szo, hogy most kezdi felfogni a gyermeked igy 5 evesen, hogy bizony o ide oda van viszegetve es a ket helyen masok a szokasok (szohasznalat, jatek, torodes), es bar rugalmas, de azert nehez neki es nehezen szokik vissza. Elkepzelve a nagyszuloket hetvegente ahogy kisunokajuk ajnarozzak hat en is nehezen szoknek vissza a dolgos kis hetkoznapokba. Ez egyfajta hatarfeszegetes a gyerekeknel higy vajon amit szabad az egyik helyen miert ne lehetne szabad a masik helyen is. Es igen egy kicsit erezheted hidegnek a gyereket ilyenkor de ez csak azert van mert nehez neki is.

Igen lehet mondanak rad rosszakat, de kire ki nem mond rosszat. A lenyeg hogy te soha, de ha o rakerdezne vagy megvadolna idovel hogy anyu de te ezt vag? azt csinaltad apuval mamaval akarkivel akkor legyen gyors, kedves es az o szinzjenek megfelelp valaszod kihagyva azt a szot higy de ez hazugsag...

Nehez. Nalunk is hasonlo, de meg sajat anyamtol is ha visszajon a gyerekem eleg ellenseges tud lenni velem🤣.


Bizz magadban es a gyermekedben is.

2023. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a kedves válaszokat. Kicsit megnyugodtam 🙏

Kedves 1-es válaszoló, csak úgy kedvem támadt hozzá 🤷‍♀️

2023. ápr. 17. 23:20
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!

A bíróság így fogja magának föltenni a kérdést:

"Van-e méltányolható oka annak, hogy változtassunk az eddigi elhelyezésen?"

Ha nálad normális viszonyok vannak, normálisan bánsz a gyerekkel, akkor nincs méltányolható ok. A bírók pontosan tudják, hogy a gyereknek stabilitásra van szüksége, ezért csak indokolt esetben változtatnak az addigi elhelyezésén.

Az meg hülyeség, hogy a 10 éves eldönti, hol akar lakni. Maximum a bíró meghallgatja őt is. De miért is akarna tőled elmenni? Alapvetően te adod neki az otthon biztonságérzetét, ami egy 10 évesnek is nagyon fontos. Ha megkérdeznék, simán mondaná, hogy nálad akar maradni. Pláne, hogy a kérdést úgy tennék fel, hogy nálad vagy az apjánál akarna-e lakni. Nem úgy, hogy nálad vagy a nagyszülőknél.

2023. ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Azért még ne írd le a nagyszülőket teljesen.


Bár pontosan nem írtad le, ki fenyegetett meg azzal, hogy elveszi a gyereket 10 évesen (jelzem ez nem így megy halistennek, és nem is 10 évesen dönthet a gyerek!)

Szóval ki fenyegetett? A volt férjed, vagy a nagyszulok, mert egyáltalán nem mindegy a sztori szempontjabol.


Szóval ha nem a nagyszulok voltak, akkor azért próbálj beszélgetni a gyerekkel, amikor hazáért.


Viszont mindenképpen el akarom neked mesélni, hogy amikor az én lányom volt 4-5 éves, ő is mindig ugyanígy jött haza a legjobb barátnőmtől, aki egyben a gyerekem (legtunderibb) keresztanyja.


Egyszerűen undok volt és kiallhatatlan, de az okát nem tudtuk, arra gondoltunk, valószínűleg azért mert ő jól érezte magát nála, és nem akart hazajonni! Nem beszélt ellenünk senki.


A lányom már 16 éves és remek a kapcsolata a barátnőmmel és velünk is azóta is.


Szóval én most egy kicsit a nagyszülők "védelmében" szerettem volna ezt leírni neked, mert ahogy írod, amúgy szeretik egymást nagyon, és egyáltalán nem biztos, hogy arról van szó, amit gondolsz (hogy ellened nevelik).


De te ismered őket. Csak mérlegelj higgadtan, józanul. Sok sikert kívánok neked. 🙂

2023. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!