Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jó ötlet lenne bevezetni,...

Jó ötlet lenne bevezetni, hogy börtönbe csak azokat zárják be, akiket fontos, akik tényleg súlyos cselekményt követnek el?

Figyelt kérdés

Ugyanis ezeket az embereket mi adófizetők tartjuk el. Jogállamban élünk, ahol egy piti tyúktolvajt, bolti kajatolvajt is ha nem első eset, hanem többszöri de az érték csekély, simán lecsukják egy évre és még ez nem is kiemelt bűn, mindegy hogy 40x lopott a boltból nem 1x.

Nem tenném börtönbe a piti tolvaj, csaló, okirathamisító elkövetőket, mert úgysem visszatartó erő a börtön.

A gyilkosokat, erőszakolókat, testisértőket, rablókat zárnám csak be. A kisebb súlyú elkövetőknek pedig valami más alternatíva lenne.

Nem lennének zsúfoltak a börtönök sem.

Mit szóltok hozzá?



2023. ápr. 19. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem lenne!
2023. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Dk-s te piti vagy, azt ne felejtsük el.
2023. ápr. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van egy rakat bányánk, amit gazdaságtalan piaci körülmények között üzemeltetni. Esetleg állami gazdaságokat fellendíteni komolyabban mint most...

Én inkább kihasználnám azt a sok munkaerőt

2023. ápr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 DK-s ***** válasza:

#12-nek:


Csak szeretnél olyan piti lenni, mint amennyire én voltam valamikor. ;)


Bár a komolyabb aktivitásom a kétezres évek elején volt utoljára, de ma is el tudnám viselni azokat a pénzeket, amiket akkor szórtam el. Tízmilliós nagyságrend volt, AKKORIBAN.

2023. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!