Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sajnos bele estem egy hatalmas...

Sajnos bele estem egy hatalmas hibába, interneten csalást követtem el.. tudtok tanácsot adni hogyan tovább? Voltatok esetleg hasonló szituációban?

Figyelt kérdés

Több is volt, kisebb nagyobb osszegekben. Legmagasabb 40 ezer Ft. Előre utalás után nem adtam fel semmit hanem eltűntem vagy igérgettem. Kb 150 ezer ftot csaltam ki összesen. Tudom nincs erre megfelelő magyarázat, de a párom külföldön dolgozott és nem fizették ki rendesen mikor haza jött, itthon 2 gyerek én pedig terhessegem vègefelé haladtam már, villanyunkat, vizet ki akarták kapcsolni és kétségbeesésemben erre folyamodtam mert hirtelen kellett a pénz, de senki sem tudott segíteni. :(

Múthéten kaptam egy levelet a rendőrségtől hogy be idéztek ki hallgatásra gyanusítottként. Kisbabám 5 hónapos, vele fogok menni. Párom nem tud semmiről semmit.

Mire számítsak? Természetesen a károkat meg fogom téríteni idővel mindenkinek ahogy tudom, most kezdünk mèg csak helyre jönni anyagilag hogy hónap végén ne kelljen kölcsön kérni senkitől. Ígyis elég szarul érzem magam, ha lehet normális válaszokat szeretnék kérni. Köszönöm.



2023. máj. 6. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha büntetlen előéletű vagy, és elsírod ugyanezt, amit itt leírtál, akkor maximum felfüggesztettet kapsz. Ügyvédet az állam biztosít. Legközelebb egy doboz kotont is nyúlj be a boltból, a lopás már úgyis megy...
2023. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
na jó, utolsó mondatért bocs, csak felhúzott...
2023. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazad van sajnos. Hidd el ha vissza mehetnék az időben nem tennék ilyet. Soha azelőtt egy csokit nem vettem el. Ebből bíróság lesz? Hogy zajlik ez pontosan?
2023. máj. 6. 23:09
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom pontosan, nekem csak ismerősöm volt ilyen helyzetben sértettként (jóval nagyobb összeg, és nem ilyen helyzetben volt az elkövető, mint te, csak nem akart dolgozni, és ő vagy 30 embert lehúzott) és ott is enyhítő körülmény volt, hogy büntetlen előélet, hogy nagyon sajnálja, meg hogy megígérte a visszafizetést. Ebből végül pár év felfüggesztett lett. Plusz neked kisgyerekeid is vannak, az is enyhítő. Majdnem biztos, hogy megúszod egy felfüggesztettel, de a pénzt azért igyekezz majd visszafizetni (különben polgári peres eljárást indíthatnak és mehetsz megint a bíróságra).

Közben ideje lenne utánanézni annak is, hogy a férjedet miért nem fizette ki a főnöke, mert ha tanúk vannak rá, hogy ilyen a főnök, akkor meg kellene fingatni.

2023. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
81%
Büntetett előéletű leszel. Ha olyan helyeken fogsz dolgozni, ahol nem kérnek erkölcsi bizonyítványt, akkor nem lesz különösebb problémád belőle.
2023. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
#5 nagy eséllyel úgyis gyesen lesz és nem keres munkát most 2-3 évig, addig a felfüggesztettje letelik, és tiszta az erkölcsi
2023. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Magadra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni és ügyvédet is jogod van kérni, azonban fennáll a veszélye, hogy előzetes letartóztatásba helyeznek. Ezért inkább én is azt javaslom, hogy vidd el a balhét, tegyél beismerő vallomást (ezzel jó eséllyel elkerülheted az előzetest) és határozottan, többször is jelentsd ki, hogy az összes okozott kárt szándékodban áll megtéríteni.

Valójában, ha elő tudod úgy adni, hogy te már kezdettől fogva azt tervezted, hogy amint tudod, vissza fogod fizetni, - csak eddig erre nem volt lehetőséged - az lenne számodra a legjobb.

2023. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Pff...brühühü, jövök, hogy van x gyerekem, meg terhes voltam, jajj a gyereknek kellett a pénz, mert nekem gyerekem van, én mindent megtehetek.

Hát kedves, viseld a következményeit. Semmi alól nem mentesít, hogy neked gyereked van, ki a francot érdekel, senkit sem fog meghatni az 5 hónapos kisbaba.

Előbb talán meg kellett volna teremteni az anyagiakat, utána elleni, mint egy tehén.

Nyomorék p.csa, gyűlölöm az ilyeneket, sajnos nem büntetnek titeket elég szigorúan.

2023. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Három gyerek, mire? Bevarratnám a pináját annak aki biztos egzisztencia és tartalékok nélkül gyártja a gyerekeket a nyomorba és bűnözésbe.


Én az őszinteséget (és nem túl teátrálisan, kisbabákkal a nyakadban és csöcsön lógva) tisztáznám a helyzetet, vállalnám a felelősséget, és kifizetném a büntiket, stb.

2023. máj. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Most komolyan egy szélhámos, csalót vigasztalunk? Adja csak fel magát a rendőrségen és ülje le a büntetését! Nincs mit mást mondani erre.
2023. máj. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!