Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőeljárás! Ez mit jelent?...

Büntetőeljárás! Ez mit jelent??? A részleteket lent írom.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány hónappal ezelőtt volt egy kisebb értékű lopással kapcsolatos ügyem sajnos. Most telefonáltak a rendőrségről,hogy közvetítői eljárást indítványoztak és, hogy egy évig pártfogói felügyelet alá kerülök?

A konkrét büntetés ezután fog kiderülni?

Illetve ezen kívül az is kérdésem lenne, hogy mivel közalkalmazottként dolgozom, ezt az ügyet akár a sértett, akar a pártfogó jelezheti a munkáltatónak? A rendőrségen kérdeztem anno, azt mondták, hogy ők biztosan nem jelentik és én se tegyem.



2023. máj. 11. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jelenthetik, ha erkölcsi bizonyítvány kell a melódhoz akkor meg kötelező.


De ja, ha pl az újság megírta, valaki posztolta Facebookra, azt nem fogod tudni megakadályozni, sőt.


A pártfogói felügyelet meg az, hogy kb olyan mint a szüleid, megkérdezi hol vagy, hova mész, mit csinálsz, szólnod kell neki ha el akarsz költözni, nyaralni mész stb.

2023. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

közvetítői eljárás az, ami eldönti, hogy mi lesz.


Tessék, olvasd el


[link]

2023. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első hozzászóló, úgy érted,hogy ők most küldeni fognak egy jelentést a munkahelyemre a pontos részletekkel? Vagy nekem kell jelenteni,hogy mi történt?
2023. máj. 11. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan munkád van, ahol kértek erkölcsit amikor kezdtél, vagy pl pénzzel dolgozol akkor kb mindkettő.
2023. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Az ügyedet még nyomozati szakban (vádemelés előtt) közvetítői eljárásra utalták. Erről ügyészi döntés született, valószínűleg hivatalból.


Ilyenkor 6 hónapra felfüggesztik az eljárást - ebben az időszakban kéne megállapodni a sértettel minden törvény által előírt feltételben és "jogkövetkezményekben" is (vagy nem lesz büntetés vagy a tevékeny megbánás miatt - ez korlátlanul enyhíthető lesz).

Azonban, ha ez nem lett eredményes, akkor folytatódik a büntetőeljárás...


A munkáltató felé addig nincs jelzés, amíg nincs eredménye a közvetítői eljárásnak.


Arról azonban már most tudjál, hogy a közalkalmazotti jogviszony fentartásának törvényi akadálya a büntetőeljárás alatt állás.

Amint ezt a munkáltató megtudja, kezdeményezi a jogviszonyod megszüntetését.


Helyedben MINDENT ELKÖVETNÉK, hogy eredményes legyen a közvetítői eljárás, de - ugyanakkor - frissíteném az önéletrajzom is.

2023. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a korrekt és részletes válaszodat! Az ügy tulajdonképpen abban merül ki,hogy találtam egy áruház próbafülkéjében egy pénztárcát, amit nem adtam le. Mivel a kamerák alapján beazonosítható volt,hogy én követtem az előző hölgyet a fülkében, ezért kifelé menet megállítottak és megtalálták nálam a pénztárcát,emiatt indult az eljárás. Természetesen a pénztárca és teljes tartalma ott helyben visszakerült jogos tulajdonosához. Természetesen nagyon megbántam amit tettem, nem tudom hogyan fordulhatott meg ilyen a fejemben.


Én jelenleg is dolgozom,mint közalkalmazott (pedagógus). A leírtak alapján, ha jól értelmezem, amint eredménye lesz a közvetítői eljárásnak, akkor értesítik a munkáltatómat? Továbbá mire értendő az,hogy a helyemben frissítenéd az önéletrajzomat?

2023. máj. 16. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:

"A leírtak alapján, ha jól értelmezem, amint eredménye lesz a közvetítői eljárásnak, akkor értesítik a munkáltatómat?"


Igen. megtehetik, de az értesítés a te kötelezettséged is egyúttal.


Az ugye megvan, hogy a közalkalmazotti törvény felsorolja, hogy milyen büntetések esetén mennyi időnek kell eltelnie a jogviszony létesítéséhez.

Ha közvetítői eljárás eredményes lett ugyan, de kaptál valamilyen "enyhe büntetést" pl. pártfogó felügyelet, vagy próbára bocsátás,....etc. akkor ennek az időnek eltelte + valamennyi idő eltelte a közalkalmazotti jogviszony szabályszerű létesítése.

Ilyenkor Neked is szólnod kell a munkáltatónak és az Ügyészség is jelzi.


Ez viszont együtt jár a jelenlegi jogviszonyod megszüntetésével. Ha eltelt a "büntetésed" ideje, valószínűleg szeretnél továbbra is pedagógusként dolgozni - na erre mondtam, hogy frissítsd az önéletrajzodat.


Ezt nem most kell, csak készülj fel rá.



Továbbá mire értendő az,hogy a helyemben frissítenéd az önéletrajzomat?

2023. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Átolvastam a közalkalmazotti törvényt, valóban kitér erre,csak nem értem miért mondták a rendőrségen, hogy még véletlenül se jelezzem ezt a munkáltatónak. Mindenesetre megvárom, hogy keressen a mediátor és megérdeklődöm tőle is,hogy mi a teendő,mert egyelőre semmi hivatalos papírt nem kaptam még.

2023. máj. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!