Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ütközik ez bármilyen jogi...

Ütközik ez bármilyen jogi kérdésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Örököltem egy nagyobb telket, ami jó dombos. Mivel nagy Gyűrűk Ura fan vagyok, elgondolkodtam, amikor elmentem megnézni, hogy milyen jó lenne egy kisebb hobbit lakot kialakítani és azt utána akár szálláshelyként üzemeltetni. A fő kérdésem az lenne, hogy a könyv és a filmek miatt ütközhet ez bármilyen szerzői jogba így, hogy pénzt csinálnék belőle? Nyilván a lehető legjobbra szeretném megcsinálni, és nagyban hasonlítana arra, ahogy a filmekben meg lett mutatva.


Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 12. 21:01
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nyilván nem nevezheted hobbit-laknak, de ezenkívül semmi akadályya nincs szerintem.
2023. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kialakításkor is figyelj arra, nehogy szerzői jogot sérts! Szerzői jogi vita esetén nem a különbség, hanem a hasonlóság a fontos.
2023. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtisztább ha megkérdezed egy ügyvédet erről .
2023. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!