Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet, hogy én semmit...

Hogy lehet, hogy én semmit nem tudok erről a házról?

Figyelt kérdés

Van egy ház, amit többen örököltünk. Apukám részét kapásból 6-an. Nem most, több, mint 20 éve. Sikerült végre kideríteni, hogy új helyrajzi számot kapott és le tudtuk kérni a tulajdoni lapot. Kiderült, hogy az egyik feltesom eladta valakinek a részét, valaki haszonelvezo, van akinek eletjaradek jogcímen van a nevén. Rengeteg olyan név, aki nem is a rokonunk. Mindez azután már, hogy megkaptam az oroklesrol a határozatot. A földhivatalban annyit mondtak, hogy jegyzőhöz menjek, ha többet akarok tudni.

Ráadásul az egyik tulajnak tartozása van, behajtó cég is szerepel a tulajdoni lapon.

Nem értem hogy mindezekről hogyhogy nem tudtam eddig semmit, vagy ez normális?



2023. máj. 14. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
A horrorfilmekben is mindig ez van, ha a házban sátánista szeánszokat tartottak régen vagy hasonló.
2023. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális az, hogy nem törődsz a tulajdonoddal, és nem tartod a kapcsolatot a rokonaiddal. Amúgy fenti események nem "abnormálisak", üdv a való világban.
2023. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Kiderült, hogy az egyik feltesom eladta valakinek a részét, valaki haszonelvezo, van akinek eletjaradek jogcímen van a nevén. "


Erről a féltesód tud, vagy menjen a Rendőrségre bejelneteni, hogy valaki a nevében aláírt? ismeretlen tettes ellen tegyen feljelentést? Hány írásszakértőre gondolsz, hányat vigyen? Főleg ha nem írt semmit alá.

2023. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
3+ Tudod, csak azért, hogy ne fáradjon duplán, mert unja a jövés-menést. Egyben is le lehet zavarni. Főleg egy okiratcsalás-hamisítási ügyet.
2023. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
*okirat hamisítási-csalási
2023. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem értem. Kiderült, hogy az egyik feltesom eladta valakinek a részét, ezt ő mondta. Olyan emberek tulajdonosok, akik azt sem tudom kicsodak.

Az, hogy nem tartom a kapcsolatot a rokonaimmal, az az én dolgom, külön nőttünk, fel, én pl intézetben.

Egyetlen papírom van a házról , ami 2000-ben érkezett, ha rokontol érdeklődtem utána, azt kaptam, hogy pénzéhes vagyok és menjek dolgozni, helyrajzi szám alapján nem tudtunk elindulni, mert semmit nem találtunk, utólag kiderült, hogy megváltozott, a földhivatalban pedig jegyzőhöz küldtek, mert ő nem tud segíteni.

2023. máj. 14. 15:21
 7/15 A kérdező kommentje:
Számomra derült ki, ő nyilván tudott róla.
2023. máj. 14. 15:51
 8/15 anonim ***** válasza:

"Nem értem hogy mindezekről hogyhogy nem tudtam eddig semmit, vagy ez normális?"

A kérdésed alapján csak most lett a tied a ház egy része. Eddig tehát nem volt a tied, így nem is kellett hogy tudj arról mi van a házzal, kik a tulajdonosok.

A háznak ha több tulajdonosa van akkor mindenki azt tesz a tulajdonrészével amit akar. Egyedül eladáshoz van elővételi joga a többieknek. Ha neked még nem volt benne tulajdonod akkor nem kellett hogy értesítsenek arról se ha eladják vagy elajándékozzák a maguk részét.

2023. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2000-ben kaptam az oroklesrol papírt, de sokáig nem is tudtam róla, mert a gyamom kapta.

Egy másik tulaj kapott papírt a tartozásról, attól függetlenül, hogy nem neki van tartozása.

2023. máj. 14. 16:11
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Fordulj a jegyzőhöz ha többet akarsz tudni.
2023. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!