Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy hatvanas években, egy...

Egy hatvanas években, egy ásatásról eltulajdonított régészeti lelet bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Történet:

A 60 években útépítés közben a munkások belefutottak egy avarkori temetőbe. Itt ezen az építkezésen és az ezt követő feltárásokon nagypapám is deréken szorgoskodott. A családi legenda szerint nagypapám zsebre tett egy réz gyűrűt, melyet derék szorgos munkálkodása közben talált. A gyűrű történetének fültanúja volt apám is. nagypapám 30 éve már, hogy Odaát van. Apám pár éve mesélt erről és a kérésünkre előkereste a gyűrűt és jól megnézhettük. A gyűrű azóta is apám tulajdona, amit az apjától örökölt ingóságként fog fel.


A kérdésem az lenne, hogy nagypapám vajon jogsértést követett e el a magyar állammal szemben?

Egy ilyen jogsértés, (ha annak minősűlt e akkor) elévűl-e?

Apám jogsértést követett e el, hogy megtartotta azt a gyűrűt, mint örökséget 40 évvel később?

Én jogsértést követek-e el, ha erről nem beszélek?

És mi lenne a magyar állam elvárása velem szemben, ha egy napon (remélem jó sokára) megörökölném ezt a gyűrűt?


Tudom, jó sok ez így egyszerre, meg azt is tudom, hogy velem egy háztartásban élő személyre nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni.

Jelenleg egy kézzel fogható családi legenda vált ebből az avarkori rézdarabból, nem is számít nekem semmit sem.

De kíváncsi vagyok arra, hogy mi lenne a helyes és egyáltalán mióta van az a szabály, hogy minden leletet be kell szolgáltatni a magyar államnak?


Na ez egy jó összetett kérdésre sikerült.



2023. máj. 20. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, ez elévült, megbüntetni senkit nem büntetnének meg, azonban elvennék.
2023. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a régészeti lelet tuti nem számít bűncselekménynek :)
2023. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elvennék? De ha én előállnék ezzel a sztorival, ugyan ki bizonyítaná, ki finanszírozná, hogy bebizonyosodjon, hogy az a rézgyűrű valóban avarkori, sőt arról a bizonyos feltárásról való még a 60-as évekből?

Foglalkozna ezzel bárki is? Vagy jogilag megpróbálnának "keresztre feszíteni" ártatlanúl nagyapám vétke miatt?

2023. máj. 20. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vennék el, mert lopott, hanem azért, mert attól még az állam tulajdona, amennyiben igaz a dolog.
2023. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De hogyan tudnám én bizonyítani, hogy igaz a dolog?
2023. máj. 21. 01:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked mit kellene bizonyítani?
2023. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy a gyűrű onnan származik, arról az ásatásról, arról a területről.

Gondolom a szakemberek nem vesznek minden gyűrűről szóló történetet valósnak. Vagy ezt ők bizonyítják, hogy abból az avarkori temetkezési helyről származik, melyről én állítom?

2023. máj. 22. 23:35
 8/8 anonim ***** válasza:

De... Nem értem.

Minek akarod bizonyítani?

Akkor elveszik szerintem, mert nem a tiéd...

És ja, ezt magadtól nemigen tudod.

2023. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!