Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közös képviselőnek kell...

A közös képviselőnek kell megszüntetnie a falban lévő méretlen strangot, ha ázás van miatta, vagy a lakó feladata?

Figyelt kérdés

Kívülről ázik a fal kb fél méter magasan és dagad tőle a vakolat, pereg le.

Nálam a lakásban falon kívül fut a vízcső és nem szivárog, ráadásul azon a részen nem is halad, vizont van ott egy kádam, de belülről ugyebár csempe van.


Akkor ehhez nekem mint lakónak van közöm? Vagy valami "szakértő" állíthaja ezt szakvéleményben, hogy én áztatom a falat belülről kifelé?

Egyébként nem szokásunk fröcskölni a vizet a csempére.


Mit tehetek?



2023. máj. 22. 09:11
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem ez a közös képviselő feladata.
2023. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha fuggoleges a cso,ami aztat,a kozoskepviselo feladata. Ha vizszintes,az a lakastulaj feladata.
2023. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már kérdezted, tökéletes választ kaptál (többet is).

Biztos hogy a csőtől van és nem más ( zuhanyzó, lefolyó stb) okozza?

2023. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2!

Nettó hülyeség.

Ha a lakás alatt megy ki a közös vezeték akkor az azért nem közös mert "vízszintes"?

2023. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2023. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmi egyenlőre, végül általam történt megállapításra került, hogy az "ázott faltól" pár méterre van egy öklömnyi lyuk az udvari beton tábláin, amelyek között a dillattációs bitumen erősen hiányos, és alatta a lyukakon át több mint 10 centis lyuk látható. Mivel az udvari csatornaösszefolyó "zagy" aknája a fal mellett van, így valószínüleg abbba távozott a betontáblák alatti töltőhomok nagyrésze az udvar felől, így ebből következően a táblák alá nagyobb mennyiségű csapadék képes begyűlni, továbbá mivel az "ázott" pergő vakolatú problémás falszakasz mellett halad el a gázcső amelynek alagsori átvezetése nyilván megsérti az alap és a lábazat vízszigetelését, amely egyébként az alagsorból is látható, így a csapadékvíz felszivárog és szétterjed a problémás falszakaszon. Továbbá a szembe levő falszakaszon amely mellett egy betonlépcső is van az emeletre, újabb ázás jelent meg szintén az udvar felől.


Ezt így pár fotóval dokumentáltam, leírtam a kpv-nek, elfogadta és kb ennyiben is maradt a dolog.

2023. szept. 30. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!