Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most hogy? Normális ez a...

Ez most hogy? Normális ez a közigazgatási rend? (részletek alább).

Figyelt kérdés

1. Jeleztem a munkajogviszonyi problémámat a NEAK felületén

( a régebbi munkáltató eltűnt már fél éve, nem jelentett ki azóta sem és kilépő papírokat sem adott, az utolsó fizetést a következő munkáltató követelés átruházási szerződés alapján fizette ki, illetve foglalkoztatott tovább).

2. A NEAK, hatáskör hiányában ezt továbbította az illetékes Kormányhivatal egészségbizt. főosztályának.

3. Az Illetékes KORMÁNYHIVATAL egészségbizt. főosztálya, engem (aki a problémát és az iratok hiányát jelezte) felszólít a kilépő papírok meg mindenféle ehhez kapcsolódó közig törvénybe foglalt "szemét" megküldésére és a jogviszonyom igazolására, ellenkező esetben a rendelkezésre álló (HIBÁS) adatokból HOZZA MEG DÖNTÉSÉT, amely ellen fellebbezésnek helye nincs.


Az ebből keletkező engem hátrányosan ért következmények eddig a napig.


- Nincs a valóságnak megfelelő adóbevallásom a 2022.évre a tv által kért munkáltatói dokumentumokat sem én sem a NAV nem kapta meg, ami rendelkezésre állna (banki hiteles jövedelemigazolás) azt a közig tv rendtartása miatt NEM FOGADJÁK EL SEHOL.


- Adó 1%-ot nem tudtam felajánlani.


- A munkajogviszony a valóságban már 2022. december óta nem létezik, de ivel az adatbázisokban nincsen lezárva így nem tudnak utána megállapítani álláskeresési járadékot sem.


Az ebből keletkező állami költségvetést eddig hátrányosan ért következmények a mai napig.


- Téves Tb jogviszony fenttartása,

- Az állam nem létező jogviszony után követeléseket halmoz az eltűnt munkáltató felé (amely kényszertörlés alatt van), miközben a saját hiánymutatóját növeli.

- Stb / egyéb általam nem ismert.


Vélemény? Tanács?

(részemről innentől belexcarnék legszivesebben ahogy a helyesírásiu hibáimba is).



2023. máj. 27. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elég sokrétű a probléma de nem olyan vészes mint amilyennek látszik szerintem nyugi.

Először is jól tetted hogy bejelentetted a hivatal fele hogy zárják le a nem lezárt jogviszonyod, teljesen rendbe van, az is ahogy csinálják (nálunk is volt anyámnak pár éve ilyen, rendbe lezárták). Az, hogy nem kaptál kilépő papírokat, esetleg bírósági úton, munkaügyi bíróság által meg támadhatod nyugodt szívvel (más kérdés hogy egy bírósági hercehurca nem egykét nap ugye). Ha meglesz, akkor nyugodtan beadhatod a kormányhivatalnak is utána hogy valóba lezárt jogviszony. Addig ha fejre állsz se tudsz mit tenni ez van. Neked van igazad, nem tehetsz róla hogy még papír nincs. Szerintem nem lesz nagy gond.

Adóbevallás: ha emiatt lesz nem jó, utólag önellenőrizheted az elfogadott kész alap bevallást, és az önellenőrzési lapon van erre egy jelölőnégyzet amit be kell jelölni, hogy a munkáltató késedelmes adatszolgáltatása miatt nyújtod be az önellenőrzést, ebbe az esetbe nem keletkezne akkor se pótlékfozetésed, ha amúgy kellene.

2023. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A papírok beadási határidejére június 24.-e határidőt foglalt be, a levelet tegnap küöldte ki a tárhelyre.


Azért ennyi idő alatt egy bírósági pert lezavarni, hát -.-


Mission Impossible?

2023. máj. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!