Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A pünkösdi hétvégére lett...

A pünkösdi hétvégére lett kiadva hang, zaj korlátozás, csendháboritás létezik még valami formában?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Önkormányzatonként változik melyik napokon, vagy időszakban lehet zajjal járó munkát végezni.


A csendhaboritas lényege, hogy zavarsz valakit a zajjal decibeltől, naptól, napszaktól függetlenül.

2023. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
A múlthéten vasárnap akartam barkácsolni a kertben, de olyan csend volt a környéken, hogy nem volt pofám hozzá:) Mást is hallottam volna füvet nyírni, flexelni akkor én is simán bevállalom, de így nem.
2023. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Külön pünkösdi szabály nincs.

Ahogy az első is írja, önkormányzati rendelet szabályozhatja az ünnepnapi zajos munkát. Nálunk pl. szombat délután, valamint vasárnap és ünnepnapon nem szabad zajos munkát végezni.

De egy bizonyos szintet soha nem lehet túllépni, kivéve a tiltott napokon kívül indokolt tevékenység következtében.

[link]

2023. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!