Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám elhunyt, így édesanyá...

Édesapám elhunyt, így édesanyámra maradt a holtig tartó haszonélvezet, a három gyerekére meg a törvényes örökség egyenlő arányban. Kérdezem mint örökös én követelhetem e az anyai részem kifizetését most?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apai részre gondoltál?
2023. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem az anyai részre kérdeztem.
2023. máj. 28. 20:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Még is milyen alapon és még is mit? Nem is értem a kérdést.
2023. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De anyukád még él, az ő részét még nem örökölted meg. Ilyen módon anyai részed nincsen. (Vagy lehet, h valamit nem jól értek...) Anyukád egyelőre szabadon dönt arról, h kire hagyja a vagyonát. Természetesen akkor is van köteles rész, de most még nincsen.
2023. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam ha az anyai részt is megkapnám pénzben, az értékét, akkor készpénzért tudnák venni lakást. Én felajánlottam hogy megvásárolnám az egész családi házat amiről szó van az örökségben,de ebbe a másik két örökös, nem egyezik bele. Azért gondoltam arra ha az anyai rész rám eső részét kifizetnék, akkor most lenne annyi készpénzem hogy megtudnám vásárolni egy kiszemelt lakást magamnak. Nem tudom ennek a jogi részét.
2023. máj. 28. 20:47
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
Az anya egy gyerekrészt is örököl, azaz, ha az elhunyt apának három gyermeke és egy házastársa van, akkor a házastárs a hagyaték 1/4-ét örökli, a 3 gyerek szintén 1/4-1/4-1/4 részt. Emellett a holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg az anyát az elhunyttal közösen lakott lakáson és berendezési tárgyakon. Az életben lévő anyával nem vagy örökösi kapcsolatban, ezért erre való hivatkozással nem követelhető tőle semmi.
2023. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Az anya nem orokol egy gyerekreszt abbol az ingatlanbol, amiben kozosen laktak az apa elhalalozasa elott kozvetlenul.
2023. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
2023. máj. 28. 20:59
 9/20 qkker1 ***** válasza:
100%

"Az anya egy gyerekrészt is örököl"


NEM örököl gyereknyi részt, mivel haszonélvezetet kapott, így ez az utolsó közösen lakott ingatlan lehet.

2023. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha volna annyi penze a testvereidnek, h kifizessék azt az anyai részt, amire gondolsz, akkor előtte a nevükre kellene, h kerüljön az anyai rész is. Mert, mint már említettem, az anyai rész még tisztázatlan. Anyukád úgy dönt majd, ahogy akar. Azt csak Ti tudjátok, h nálatok mennyire korrekt a helyzet, de a testvéreknek kellene a biztosíték arra, ha fizetnének, akkor az ő részük biztosan a nevükre kerüljön. Egyéb esetben anyukád odaörökítheti a szomszédnak is a ház rá eső részét. (Csak mondtam valakit...) Tehat a testvereid vagy azert nem mennek bele, mert nincsen penzuk, es csak ebbol a hazbol lenne majd idovel, vagy azert, mert nincs meg a bizalom.
2023. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!