Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következmények érhetnek...

Milyen következmények érhetnek? Mint végrendelkezőt, ha én a teljes vagyonomat a férjemre hagyom, ha én találnék előbb meghalni, akkor ez esetben a gyerekeimre hagyom a vagyonom.

Figyelt kérdés
62 éves beteg asszony vagyok, és bármikor érhet egy nem várt hirtelen halál erre az esetre végrendelkeztem.
2023. máj. 29. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha meghalnál akkor már semmilyenek.De miért nem rögtön a gyerekedre hagyod legalább az ingóságokat,haszonélvezeti jog megtartással?
2023. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ha én a teljes vagyonomat a férjemre hagyom, ha én találnék előbb meghalni, akkor ez esetben a gyerekeimre hagyom a vagyonom"

Ez így értelmetlen.

2023. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak. Ha meghalok és a gyerekeimre hagyom a vagyonomat, ez esetben vonatkozik a férjemre a holtig tartó haszonélvezet.

2 válaszolónak. Ez így miért értelmetlen?

2023. máj. 29. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs valami extra válásos, másik házasságos, örökbefogadott örökös, akkor fölösleges dolog végrendelkezni, csak sértődés lesz belőle, mindenki annyit kapjon ami a törvény szerint jár neki.


Amúgy tényleg ellentmondásos értelmű a kérdés második része.

2023. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én a teljes vagyonomat a férjemre hagyom, ha én találnék előbb meghalni, akkor ez esetben a gyerekeimre hagyom a vagyonom.


Ha a férjed hal meg előbb akkor rá már nem hagyhatod.

2023. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Férjemnek van az első házasságából egy lány és egy fiú gyereke,DE 26. éve nem keresik apjukat egyáltalán,sőt a Facebookon az ismerősök közül is kitörölték apjukat. Apjuk kereste gyerekeit, de nem reagáltak. Ezért a férjem nem zárja ki gyerekeit az örökségből a kötelesrészt meghagyta nekik.
2023. máj. 29. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Oké de ez a férjed öröksége.

Vagy arra gondolsz, ha Te halsz meg előbb akkor a vagyonodból a férjed ne örököljön, csak a Te gyerekeid?

A férjednek alapból jár a közösen lakott ingatlanra az özvegyi jog illetve a többi vagyonból 1 gyermeknyi rész.

2023. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Férjem már régebben végrendelkezett, a teljes vagyona tekintetében a fiú unokámra hagyta.
2023. máj. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!