Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem adnak a kormányhivat...

Miért nem adnak a kormányhivatalban tájékoztatást hogy a lakásomban ki van bejelentkezve?

Figyelt kérdés
Kormányhivatal,illegális bejelentkező,tulajdonos tájékoztatása?

#illegális bejelentkező
2023. máj. 30. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Már régóta semmi jelentősége, hogy ki hova van bejelentve...
2023. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1/1 Nagyon is van.Mit keres egy illegálisan bejelentkezett a lakásomban.
2023. máj. 30. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Szoval de, adnak.

2023. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan már pár éve volt, de nekem adtak. Csak annyi, hogy rákérdezett az ügyintéző, hogy miért érdekel a dolog, ez nem tudom, hivatalos-e, vagy sem.
2023. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-est tessék felpontozni! Teljesen igaza van. A választások miatt módosították a lakcímbejelentésre vonatkozó törvényt.

A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.

Vagyis részedről kb mindegy, hogy be van-e valaki oda jelentkezve vagy sem.

És nem csak adatot kérhetsz hogy ki van bejelentve a lakcímedre, de azt is kérheted, hogy jelentkeztessék onnan ki! A kormányablaknál kell kérni ezt is és ez is illetékmentes!

Nálunk is volt ilyen. Rendőrök jöttek és kerestek egy c. gyereket. Mondtuk, hogy itt ilyen biztosan nem volt sosem. Káromkodtak is rendesen, mert már sokadszorra jártak így.... Legközelebb amikor jártam a kormányablakban, akkor mondtam a hölgynek, hogy ezt is intézze. A csávó rosszul jár, mert a lakcímkártyája innentől érvénytelen lesz.

2023. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5/5 Nagyon köszönöm a választ ez segítség.
2023. máj. 31. 11:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!