Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kaphatott csak 5 évet a...

Hogy kaphatott csak 5 évet a Ferencvárosi 57 éves férfi aki megölt egy embert ?

Figyelt kérdés
Tudjátok aki belekötött egy társaságba részegen aztán hívta a családtagjait, akikbe belekötöttek el akartak menni de provokálták őket és nekik mentek, a csávó úgy megütötte az egyiket hogy meghalt a fiatal srác. Ezért 5 év jár ? Ti idióta fideszesek meg a migránsokon meg az lmbtq-rol agyaltok állandóan ? Inkább attól kell félni hogy valakinek olyan kedve van akkor kinyírhat kb egy ejnye benyéért.
2023. jún. 3. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem előre kitervelt gondatlanságból elkövetett emberölésért-pl kap egy állast a kötözködő, aztán lefejeleli a járdaszegélyt és meghal-a letöltendő 5 év kiemelten soknak számít ilyesmi esetben.

Ilyenért 3 evet szoktak adni masfél év után feltételes szabadulással.

2023. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Úgy ahogy ez a sz@rjankó. van valami kormánypárti védője.



[link]

2023. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a konkrét esetet, de nem mindegy, hogy emberölésnek minősítik vagy halált okozó súlyos testi sértésnek. Szerintem itt ez utóbbi lehetett.


Abban egyetértek veled, hogy nagyon enyhék a személy elleni bűncselekményekre vonatkozó büntetések.

2023. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ő KÖTÖTT bele a másikba aztán leütötte. Te mit szólnál ha valaki így megölné valakid aztán kapna 3 évet mert hát ez nem gyilkosság :D
2023. jún. 3. 20:21
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, netán a bíróságnál is okosabbnak képzeled magad? A büntetési tétel 5-15 év alapesetben, és a bíró úgy gondolta, hogy a nyomozás során megismert anyagok, a vád, a vádlott és a védelem által előadott tények alapján 5 év szabadságvesztésre ítéli. Bizonyára mérlegelte az összes körülményt.
2023. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

5-ös, de csak emberölésnél!

Szerintem ezt nem emberölésnek minősítették, hanem halált okozó súlyos testi sértésnek.

A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz. Az 5 év ennek középértéke. Ha pl. az elkövető büntetlen előéletű volt, akkor a középértéket kiszabni még szigorúnak is számít. Nyilván mérlegelték azt is, hogy ő kötött bele a másikba, azért lett ennyi és nem kevesebb.

2023. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen okosabbnak mert vicc hogy pl a Csenge gyilkosa kapott 4 évet, ez a gyilkos 5 évet amiből leül 3-at és éli életét míg a másik örökre meghalt pedig még élhetett volna ha nem dönt ez a patkány úgy hogy beleköt és megöli. És ne legyen ön bíráskodás ? Az biztos ha egyszer nekem valakimet megölnék én intézném el az illetőt, de inkább a családját-gyerekét hogy jobban szenvedjen.
2023. jún. 3. 21:54
 8/20 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem 15-öt kapott ? Ő a hibás csak, nem önvédelem. Aztán ha szabadul mi értelme, kötözködik tovább ?
2023. jún. 3. 21:56
 9/20 anonim ***** válasza:
Könnyedén dobálózol ám olyan dolgokkal, amikbe bele sem gondolsz. Bár nem voltam börtönben, de el tudom képzelni, hogy az mekkora sz0pás lehet. Illetve gyilkolni sem gyilkoltam, de bele tudok gondolni, hogy az egy életre nyomot hagy a gyilkosban, és nem fogja tudni megbocsátani önmagának. Feltéve ha nem full kattos, de akkor nyilván az imei-ben köt ki. Ezekben az esetekben kifejezett szándék nem volt megállapítható, hirtelen felindulásból követték el. Ha pedig a szabadulásuk után folytatják az ilyesmit, akkor úgyis lecsukják őket megint, és itt már kisebb súlyú bűncselekmények is elegendőek hozzá, nem feltétlenül kell megölniük valakit.
2023. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 DK-s ***** válasza:
51%

#9-nek:


Én voltam már jó pár helyen, és a legkevésbé sem xopás. Van egy-két leszakadtabb hely, de az átlag normális.


És a gyilkosok, vagy általában az embert ölők a legritkább esetben bánják meg amit tettek. Azt bánják, hogy elkapták őket., vagy hogy az ügyész szemét volt, vagy a bíró.


Azt még egyik szájából sem hallottam, hogy magát a cselekményt bánja. Volt zárkatársam egy idősebb fazon, akinek a párja félreqrt, az öreg meg agyoncsapta, és elásta az erdőben. Pechje volt, a vaddisznók kitúrták.


Tudod min mérgelődött mindig az öreg?


Hogy miért nem ásta mélyebbre?

2023. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!